Uruchomienie systemu poprzez pendrive na starym kompie

Witam, ostatnio zacząłem się bawić starym komputerem i mam problem, ponieważ chciałbym, aby można było go używać poprzez system operacyjny (ubuntu) zainstalowany na pendrive, ponieważ nie mam dysku do tego kompa. Wszystko podłączyłem, teoretycznie powinno działać. Odpaliłem kompa i włączyłem bios (American Megatrend z 1997 roku), aby przełączyć bootowanie na pendrive. Ustawiłem bootowanie i podczas uruchamiania kompa, gdy wyszukuje dysku rozruchowego, wyskakuje komunikat, że muszę podłączyć stacje dyskietek i włożyć dyskietkę rozruchową. Z tym problemem sobie poradziłem wyłączając w Biosie stacje dyskietek. Wtedy w miejscu gdzie wcześniej był komunikat o dyskietce pojawił się jakiś inny, którego już nie rozumiem co może być przyczyną. Czy ktoś mógłby mi pomóc odpalić tego kompa z pendrive?

PS. Jeśli coś niejasno napisałem to mogę wytłumaczyć.

Proszę o pomoc

Co tam pisze.

Witam.

Obawiam się, że 14 lat temu nie było możliwości bootowania z pendrive, chyba, że czegoś nie wiem …

marcin’82

:lol:

Chyba, że chodziło o pendrive 5,25" :lol:

Searching for Boot Record from SCSI… Not Found

Boot Failure

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device

Press any key when ready

W menu bootowania w biosie ustawiłem na pierwszym miejscu USB, więc wydaje mi się, że powinno być

Sprawdź w takim razie, czy instalacja na pendrive działa prawidłowo (bootuje, itd.) na drugim komputerze. Podaj model płyty głównej tego starego komputera, może ktoś ma jakieś doświadczenia i pomoże.

A po drugie to pojawiło się to, o czym myślałem. Komputer nie może odnaleźć sektora startowego, czyli pendrive może nie działać.

Popatrz tu

http://www.pendrivelinux.com/

Też mi coś nie tego z tym bootowaniem z pena na sprzęcie z 97r.

Dokładnie. Wątpię żeby była taka możliwość.

Najlepiej poszukaj w instrukcji od płyty głównej (jeśli gdzieś jest), ewentualnie w internecie poszukaj specyfikacji … no i sprawdź czy system z pena działa na innym kompie, a Ci się rozjaśni.