Uruchomienie systemu windows nie powiodlo sie

Witam wszystkich. Otóż mam pewien irytujący problem. Wczoraj zacząłem instalować grę komputer nagle się zaciął. Zresetowalem go i pokazał mi się taki blad “Reboot and proper Boot device or Insert Boot Media in selected boot device and press a key”. Poszperalem trochę w sieci i to coś z botowaniem niby. Dobra ustawiłem żeby się pierwszy wlaczal dysk ssd na którym zainstalowany jest system. Ten reboot and proper… Sie juz nie pokazuje ale wyskakuje takie cos "uruchomienie systemu windows nie powiodło sie. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania . Aby  rozwiązać ten problem:

1.Włóż dysk instalacyjny systemu i ponownie uruchom komputer.

  1. Wybierz ustawienia jezyka, a następnie kliknij przycisk dalej.

  2. Kliknij pozycję Napraw ten komputer

Jeśli nie masz tego dysku skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Plik: \windows\system32\winload.exe

Stan: 0xc000000f

Informacje: nie można załadować wybranego wpisu z powodu braku lub uszkodzenia aplikacji ."

Niestety nnie mam tej płyty. Pomóżcie mi bo na jak to zrobić. Czekam na porady.

 

Jest to niestety sytuacja, w której trzeba mieć dostęp do działającego komputera tak, aby móc utworzyć narzędzie mogące ewentualnie naprawić tzw. bootowanie (uruchamianie) systemu. Osobiście stosuję sposób tu opisany: http://www.pandasecurity.com/poland/support/card?id=1678  z wykonaniem punktów 1 i 2. Konieczne (oprócz komputera) posiadanie niewielkiej pojemności (1GB) pendrajwa.

Tak, czy inaczej, jakieś narzędzie naprawcze trzeba wykonać.

 

Ok dzieki za pomoc informatyk już zabrał kompa;)