Uruchomienie systemu z innej partycji


(Łukasz) #1

Mam problem otóż zainstalowałem trzy systemy operacyjne na trzech partycjach : pierwszy system to Windows 7, drugi to XP trzeci zaś także XP.

Teraz okazało się że jeden z nich : XP znajdujący się na partycji C ma awarię i nie chce działać poprawnie i chciałbym tą partycję sformatować nie tracąc bootloadera do innych systemów znajdujących się na partycjach D i F ( według sytemu na niej się znajdującego C ).

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale myślę że zrozumiecie. :slight_smile:


(mareksolak) #2

Raczej nie wykonalne ale jak lubisz grzebać w systemie to morzesz pliki startowe na czas formatu przenieść na inną partycje - karkołomne i nie wiem czy sie uda

jak nie ruszy to morzesz ponownie zainstalować system na C:\ a instalator powinien wykryć pozostałe systemy i odpowiednio umieścić je w boot,ini


(Łukasz) #3

Ale które pliki to pliki startowe ?

boot.ini, boot.bak i NTDETECT.COM ?


(floyd) #4

Możesz sformatować partycję c: i ponownie zainstalować XP, a następnie użyć programu:

Przed formatowaniem partycji i instalacją systemu proponuję najpierw dokładne zaznajomienie się z tym programikiem, tak żebyś umiał się nim posłużyć i później nie było kłopotów.


(Łukasz) #5

Tylko jak sformatuję partycję C i zainstaluję na niej system to nie będę mógł uruchomić 7


(tores1977) #6

Gdy użyjesz EasyBCD to będziesz mógł


(floyd) #7

Oczywiście, że nie uruchomisz 7 bo wszystkie pliki startowe do innych systemów znajdują się na dysku C, a do ich utworzenia służy właśnie programik EasyBCD który instaluje się na dysku C i którym oczywiście trzeba umieć się posłużyć.