Uruchomienie terminala lub trybu tekstowego w Fedorze18 GRUB

Witam :wink:

Jak uruchomić terminal lub tryb tekstowy z GRUBA ponieważ fedora się nie uruchamia w trybie graficznym przez zainstalowane sterowniki chodzi mi ot żebym mógł zarządzać system z trybu tekstowego żebym moc spokojnie usunąć wadliwe sterowniki

Pozdrawiam :wink:

Jeśli system się uruchomi, możesz spróbować przełączyć się na dowolny terminal wirtualny poprzez kombinację klawiszy Ctrl+Alt+F1 do F6, na F7 działa Xserver. Z Gruba możesz zalogować się do trybu jednego użytkownika, jeśli Fedora nie ma gotowej opcji rozruchu w trybie, tzw. recovery, wejdź w tryb edycji Gruba (wybierz system z listy i wciśnij klawisz e) i dopisz na końcu linii wyraz single i uruchom system, tzn. wciśnij enter. System powinien uruchomić się w trybie tekstowym z logowaniem na roota.

Dla potomnych pomogło wciśniecie Ctrl+Alt+F2 gdzie można było zalogować się do roota , co do wpisania single w GRUBIe nie chciało działać ,

Działa - sprawdziłem (zrzut ekranu z tty1):

fedora.jpg

===========

Aby dodać w Grub2 pozycje menu dla trybu jednego użytkownika - ratunkowego LUB zwykłego trybu tekstowego , edytuj z prawami roota plik:

/etc/grub.d/40_custom

Dodaj w nim takie pozycje:

Miejsca pokolorowane na niebiesko uzupełnij odpowiednimi danymi ze swojego systemu. Opcje jądra, które decydują o danym trybie pokolorowałem na kolor Debiana Zapisz zmiany w pliku i wykonaj jako root:

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

=====

Oczywiście tak jak prawi kolega roobal powinieneś mieć te opcje w zaawansowanych opcjach uruchamiania dla Fedory w Grubie - jeśli nie ma - coś jest nie tak i szatan się tobą interesuje :smiley: