Uruchomienie World of Tanks na systemie Linux

Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą Windows-a na system Linux.
Ogólnie komputera używam do przeglądania internetu, słuchania muzyki, oraz do grania tylko w jedną grę - World of Tanks.
Niedawno podobno weszła jakaś nowa wersja programu Wine, która powoduje mniejsze problemy z uruchamianiem programów pisanych pod system Windows.
Czy jest jakaś możliwość uruchomienia World of Tanks na systemie Linux?
Aktualnie pod systemem Windows mam 118 FPS średnio na ustawieniach MAX-ymalnych.
Więc mogę zmniejszyć detale graficzne jeśli to będzie wymagane.
Jeśli to ważne to mam procesor Intela (I3-4160) oraz kartę graficzną Nvidii (GTX 1050 2gb) oraz 12gb pamięci RAM.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam 12chrapek12

FYI https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=31627

Masz jeszcze coś takiego jak play-on-linux, skrypty na wine, które nieco poprawiają jego domyślne ustawienia. Jak sama nazwa wskazuje: play :slight_smile:
Zobacz sobie tu: https://www.playonlinux.com/en/app-1592-World_Of_Tanks.html
Niestety, natywnej wersji, chyba nie ma.

Wychodzi na to że gra działa, jednak nie traktuj tego tak ani nie wymagaj że wszystko będzie z nią w porządku. Może lepszym rozwiązaniem było by zainstalowanie jakiejkolwiek dystrybucji którą sobie wybierzesz obok windowsa. Kolejną sprawą jest to że WINE samo w sobie nie jest emulatorem gier ani programów, służy do pomagania programistom pisania aplikacji na linuksie tak aby działały na Windows. Widać że używasz systemu do prostych rzeczy, więc moje pytanie brzmi, po co ci linux? Chcesz się go nauczyć? Jeśli tak, zainstaluj sobie system obok a na windows po prostu graj, choć z drugiej strony wymagało by to częstego restartowania i uruchamiania systemów na przemian. Ja np używam windows 10 i na nim gram i nie wymagam od dystrybucji/linuxa aby wine na niej było w stanie uruchomić tą grę, co innego gdyby miała działać natywnie. Osobiście dodam że nie toleruje uruchamiania gier i aplikacji pod wine jak i samego wine.

Może lepiej nie zabierać głosu w kwestiach o których nie ma się zielonego pojęcia?

Napisałem to w skrócie. WINE nie służy do emulowania aplikacji. Służyć może jednak do ich przenoszenia. Można napisać aplikacje pod windows używając linuksa, lecz w żadnym wypadku nie jest to emulator.

Jeśli już to do uruchamiania.

Brniesz dalej.
Może i można ale w jakim celu?
Jeśli ktoś używa Linuksa to może pisać aplikacje natywnie nan działające ew. multiplatformowe.
Wine uruchamia aplikacje z Windowsa i śmiem napisać że w 99% są one napisane na Windowsie.

Jakiś rok temu grałem w WOT przez playonlinux i działało przyzwoicie, ale tak WOT jak i PlayOnLinux (WINE) cały czas jest aktualizowane, więc najlepiej przetestuj sam jak to wygląda obecnie.
Grafika Nvidia więc tutaj przynajmniej nie powinno być problemu z wydajnością.

Witam,
wielkie dzięki za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12
:slight_smile: