Uruchomienie XP po 2 tygodniach

Nie uruchamiałem mojego xp od 2 tygodni z powodu wyjazdu. Problem jest taki, że gdy wrocilem wczoraj i go włączyłem, działa on nieporównywalnie gorzej. Strasznie się wiesza, wyskakują jakieś błędy i ostrzeżenia, internet nie chce się włączyc, moj antywirus Avast pokazuje o nie włączonych modułach (gdy chcę je wlaczyc to program zawiesza się), a po któryms z rzędu uruchomieniu kompa ekran byl zielony. Komputer byl przez 2 tygodnie wyłączony, przed wyjazdem działał bezproblemowo. Co może byc przyczyną tego problemu i czy da się cos zrobic???

To są normalne objawy, u mnie było podobnie z tym, że nie mam Avasta

fajnie, ale co zrobic zeby działał normalnie?

wyskakują mi np takie rzeczy

'Catalyst Control Center

Nie masz uprawnien do zmiany ustawień panelu Catalyst Control Center’

i każe mi znalezc pomoc u administratora (ktorym jestem)

'Avast

Zatrzymano usługę Avast

Program został zatrzymany lub jego stan jest niespójny. Uruchom program ponownie aby podjąc ochrone systemu.’

gdy klikam na ‘uruchom ponownie’ avast sie zawiesza. poza tym nie chcą się włączyc żadne osłony

komputer bardzo wolno chodzi, pojawiło sie kilka nowych procesow

czasem tak jest że jak komputer był często uruchomiony i go wyłączysz na bardzo długi czas to po właczeniu system się sypie…ale czemu tak jest to mnie się nie pytaj bo nie wiem…

a czy on powroci po jakims czasie do normalnego funkcjonowania, tzn bez zawieszek, bledow itd???

Co za bzdury.

Nie ma takiej możliwości, żeby system po 2 tygodniach nieuruchamiania komputera działał lepiej czy gorzej.

Zainstaluj CCleaner i wywal wszystkie śmieci. Potem wejdź w narzędzia>autostart i wyłącz pozycję Catalyst control center, wtedy skończy się problem z tym programem (jest to narzędzie dodatkowych opcji kart ATI, do prawidłowego działania nie jest konieczne). Potem zainstaluj wersję trialową programy Kaspersky Internet Security albo G Data Internet Security i dokładnie przeskanuj komputer. Prawdopodobnie możesz mieć wirusy.

Pozdro.

Pewnie że głupoty piszecie. System sie nie psuje przez postuj. Jedynie co może być to jest walniety dysk. I jak był nie używany przez długi okres to sie zaczyna mu mieszać. Takie przypadki sie zadarzają. Może wieszać sie mechanicznie na łozyskach.

sprobuje zeskanowac, tylko ze probowalem skanowac programem Malwarebytes i nie wychodziło poniewaz komputer zawieszal się

koledzy mają rację głównie chodziło mi o to że dysk może szaleć po długim przestoju stąd te błęd…

nie wiem czy to istotne, ale w menadżerze zadań pojawiły się procesy, ktorych wczesniej nie widziałem, np

avp.exe

csrss.exe

ctsvccda.exe

devsvc.exe

jqs.exe

lsass.exe

lxdicoms.exe

mspmspsv.exe

smss.exe

spoolsv.exe

wmiprvse.exe

wuaclt.exe

czy ktores z nich sa szkodliwe? co zrobic zeby te procesy nie wlączaly sie?

Źle patrzyłeś.

Ściągnij program hdtune, przejdź do zakładki error scan i wykonaj skanowanie z odznaczoną opcją quick scan. Poaj też screen’a z zakładki health.

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ostatnie punkty przywracania systemu i jeżeli został utworzony choć jeden punkt przywrócenia systemu w czasie Twojej nie obecności to masz odpowiedź na swoje pytanie ,czyli: komputer był użytkowany w czasie Twojej nie obecności.

Easy Cleaner usuń niepotrzebne pliki i z rejestru .

przez to ze komputer Stoi przez 2 tygodnie nawet dłuzej nic się nie stanie .

Poprostu Ma pomieszne wszystko ale z czasem wróci do normy .

Dodane 13.07.2010 (Wt) 11:48

Spróbuj także go wyczyścić od środka bo mogło się kurzu narobić ; d

sory, ze nie dam screenshotow, ale komp tak muli że nawet paint sie nie chce wlaczyc zeby wkleic printscreena

z HD Tune

Health Status: OK

Error Scan: wszystko ok, nic zniszczonego,wszystkie kwadraciki zielone

temperatura dysku waha się w okolicach 45 stopni

komputer na pewno nie byl używany podczas mojej nieobecnosci, byl wylaczony z gniazdka, w domu nie bylo wtedy nikogo

skanowałem juz kilkoma programami w poszukiwaniu wirusów i niczego nie znalazły

W takim razie winę dysku można raczej wykluczyć. Spróbuj zainstalować program TuneUp Utilities 2010 i nim przeczyść rejestr i zdefragmentuj go, oraz tak samo zdefragmentuj partycję systemową. System powinien już przyspieszyć. Co do avasta i CCC, to avasta radziłbym Ci wymienić na np. Avirę i do tego darmowego Comodo Firewall Plus, bo avast nie jest za dobrym antywirusem, a CCC zainstalować od nowa. Chyba nawet na tym forum, pewien użytkownik miał problemy z systemem, które wskazywały na zainfekowany system, ale avast nic nie wykrył. Kazałem mu przeskanować system innym programem i jednak okazało się, że system jest zainfekowany. Swoję drogą, nie masz czasem jeszcze zainstalowanego Kasperskiego? Bo widzę, że posórd procesów, które wypisałeś w wcześniejszym poście jest proces avp.exe, a to jest właśnie proces Kasperskiego. Jeżeli masz, to odinstaluj go, bo właśnie zamulanie i zawieszanie się systemu to może być między innymi wina dwóch antywirusów.

problem chyba został rozwiązany, winny byl prawdopodobnie avast (informował o niespójności), odinstalowałem go i komp jak na razie działa normalnie, wyczyścilem już wszystko ccleanerem i easycleanerem. Dzięki za pomoc!

Spoko . Ale to dziwn ebo Avast mi nie zamula komutera ani troszke .

Ale skoro ccleaner pomógł i easycleaner no to spoko niema za co ; )

Dziwne… też tak czasem mam, gdy wyjadę, dzieci robią swoje… przeskanuj sobie komputer ComboFixem oraz skanerem online typu ESET itp. Jeśli nie pomoże - reinstall windowsa… powinno obejść się z formatowaniem tylko C, a co do avasta - mi też nie zamula pomimo tego, ze moj komp jest Antykiem :slight_smile:

Twój post i tak wyląduje w koszu ze względu na odkopanie tematu, ale radzę ci przeczytać ten temat: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html#p1784877 a szczególnie post o combofix.