Uruchomienie z cmd jako administrator

Jak uruchomić aplikację jako administrator z wiersza poleceń cmd ?? Najlepiej jeszcze bez okienka potwierdzającego przed uruchomieniem.

Napisz coś więcej, o co konkretnie chodzi, jaki jest scenariusz uruchomienia etc

Np. uruchomić CMD z prawego klawisza myszy jako administrator.

Musiałbyś zrobić sobie „skrót” do zadania w harmonogramie zadań:

Wtedy UAC da się obejść.

Można polecenie wklejać w konsolę zamiast tworzyć skrót na pulpicie.


https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/05cce5f6-3c3a-4bb8-8b72-8c1ce4b5eff1/how-to-run-a-program-as-adminitrator-via-the-command-line?forum=w7itproappcompat

Ale tam raczej wiersz poleceń ma ktoś otwarty w trybie ciągłym.

1 polubienie

Chodzi mi np. w cmd.exe uruchomić poleceniem: start G:\Programy\czas2.exe. Chciałbym jeszcze dodać np. tą aplikację (czas2.exe) w windows do autostartu. Aplikację z menu ustawię na uruchom jako administrator, ale zależy mi na braku tego okienka (czy chcesz zezwolić tej aplikacji … ), żeby po każdym uruchomieniu systemu nie potwierdzać uruchomienia programu.

Kiedyś można było wyłaczyć UAC dla konkretnej aplikacji poprzez Rejestr ale to już ponoc nie działa na aplikacjach wymagajacych uprawnien administratora i róznie skutkuje. Program sie nie uruchamia lub monit wyskakuje.
Trzeba było wejść do

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

Utworzyć nowy parametr (REG_SZ) o nazwie będacej ścieżka do tego programu np. G:\Programy\czas2.exe i nadać mu wartość RunAsInvoker
Potem zrestartować system.
Ale jak napisałem, dawno z tego nie korzystałem bo i po co.

Wyłączyłem to okno. Suwak na sam dół !

Zrób po prostu skrypt z tego, zapisz w notatniku i dodaj rozszerzenie .bat. Potem w harmonogramie zadań dodaj sobie nowe zadanie, jako wyzwalacz zrób np. logowanie do systemu, i ustaw, aby zadanie było wykonywane z najwyższymi uprawnieniami. Wybierz ten skrypt jako wykonywalny, i w zasadzie tyle. Do skryptu możesz potem sobie dodać coś jeszcze.

1 polubienie