Uruchomienie zainstalowanego programu

Witam

Pytanie mam śmieszne Jak uruchomić zainstalowany program?

Pytam poniewaz zainstalowałem kadu i amule i mi nigdzie się te programy nie pojawiły.

konsola: whereis_nazwa programu

tworzysz skrót: prawy przycisk myszki, wklejasz url z konsoli.

start>wszystkie programy i poszukaj.

Jeśli się poprawnie zainstalowały to powinny tam być. :mrgreen:

Zawsze możesz wpisać w konsoli nazwę programu

Oczywiście nie napisałeś jakie distro, jakie środowisko graficzne, jak zainstalowałeś program - z paczki, kompilacja czy jak?

ubuntu 6.10

:x :shock:

przecież tu mowa o

Kadu powinieneś mieć w zakładce internet tak samo jak aMule.

Niestety nie mam

po wpisaniu w konsole amule lub kadu nie uruchamia ci się ??

Poszukaj tego w folderach home (załącz pokazywanie ukrytych plików) i w głównym systemie plików

W Ubuntu po instalacji np. Kadu nie pojawia się w menu. Trzeba je dodać tam ręcznie. (w konsoli wystarczy wpisać kadu )

Uruchamianie

Kadu w terminalu nie da się uruchomić dlatego należy stworzyć sobie “skrót” programu:

sudo gedit /usr/share/applications/kadu.desktop

Wstaw poniższe linie do nowego pliku

[Desktop Entry]

Name=Kadu

Comment=Komunikator internetowy obsługujący protokół Gadu-Gadu

Exec=/usr/bin/kadu

Icon=/usr/share/pixmaps/kadu.png

Terminal=false

Type=Application

Categories=Application;Network;

Zapisz tak przygotowany plik. W menu Aplikacje -> Internet lub Applications -> Internet powinna znajdować się ikonka programu, za pomocą której można już uruchomić Kadu.

Źródło: “http://www.kadu.net/w/Pobierz:Ubuntu

:o

To znaczy że na na swoim Ubuntu cuda robiłem, bo mi wszystko łądnie się odpalało. U mojej dziewczyny na jej kompie także cud sie zdarzył. I w pracy, aż na dwóch komputerach.

Jestem cudotwórcą :smiley:

areh ja tylko skopiowałem z

więc ja głupot nie opowiadam :stuck_out_tongue:

Pomocne dla Ciebie może być forum na portalu http://www.ubuntu.pl

Tam spotkałem podobny temat … wklejałem skrót z kadu w różne foldery i w końcu było w zakładce internet. :slight_smile:

Następnym razem sprawdź takie informacje zamiast bezsensownie przepisywać z innych stron.

Powtarzam - kadu da się bez problemu uruchomić z konsoli wpisując po prostu kadu (tak przynajmniej było w wersjach 6.xx)

Z tego co pamiętam Kadu zamykało sie razem z zamknięciem konsoli uruchomione w sposób opisany przez Ciebie.

Wiem. Ale tu była poruszana kwestia czy da sie odpalić kadu z konsoli, a nie to czy się później zamknie razem z zamknięciej jej.

A to przepraszam. Nie doczytałem sensu do końca …

Tamten i ten post można usunąć. :slight_smile:

Dzięki wszystkim pomogło to co napisał D@widoS w przed ostatnim poscie w tym temacie :stuck_out_tongue: