Uruchomienie zestawu - problem

Witam. Po lekturze m. in. tego forum postanowiłem pierwszy raz samodzielnie złożyć kompa. Po okresie zakupów odpowiednich komponentów i złożeniu wszystkiego do kupy przyszedł czas na próbę uruchumienia. I tu się zaczęły problemy. Po włączeniu komputera wszystko ładnie startuje, tzn. tyle co widać z zewnątrz - cooler procka śmiga, to samo cooler grafy, HDD słychać że pracuje, nagrywarka wysuwa tackę, itp. Natomiast brak jest sygnału na monitor - komunikat o braku sygnału. Wydaje się, że wszystko jest podłączone tak jak ma być. Jest jednak problem i co najgorsze nie wiem z czym ? Co w ogóle powinien wyświetlić monitor po podłączeniu nowo złożonego surowego zestawu, bez zainstalowanego systemu?

Podaję moją konfigurację:

ASRock AM2-Xli

Sempron 3000 AM2

GoodRam 2x512mb 667 CL5

Galaxy GeForce 7300GT 128mb Zalman

HDD Samsung 250GB SATAII

DVD-RW LG H12N

Fortron FSP 350-60MDN®

Nie wiem co z tym dalej zrobić, co sprawdzić, co może być nie tak. Czy trzeba robić coś ze zworkami na płycie gł.? Wszystkie komponenty nowe lub prawie nowe - wątpię, aby coś było uszkodzone. Stawiam raczej na jakiś mój błąd, jako że składam kompa po raz pierwszy.

Jesteście mi stanie jakoś pomóc?

Pozdrawiam

niestety miałem taki sam problem i znalazłem przyczynę ! popatrz dokladnie na kości RAM-u to one mogą być uszkodzone :smiley: sprawdź najpierw jedną a potem drugą kość :slight_smile: możliwe jest też że wejśćie od płyty głwnej uszkodzone :slight_smile:

Hmm, jak już pisałem nie sądzę, aby coś było uszkodzone… Przypominam, że brak jest u mnie sygnału na monitor, chyba Bios chociaż powinien się odpalić?

Bios powinien się odpalić na 100%, masz kartę na PCI (np Ati Mach 64, TNT)?

Wkładaj po jednej kości ramu.

Może proc źle włożony lub chłodzenie nie zostało poprawnie założone.

Pewnie płyta lub karta.

Resetowałeś bios po złożeniu kompa?

Płyta jest na Uli (nVidia) 1697 podobnie jak MSI K9 Neo-V, a ta płyta na problemy z Goodramami.

Grafa jak najbardziej na PCI. Bios-u nie resetowałem. Procek włożony raczej dobrze. Mówisz że GoodRamy z moją płytą mogą nie współpracować…? Jakie więc Ramy najlepsze do tej płyty?

I jeszcze lamerskie pytanie - Bios bez RAMu nie odpali?

mi chodzi o stare grafy na PCI, takie które zachwycały użytkowników np w 1995 :slight_smile:

Na MSI dobrze chodzą np. Geile. Lub kup inną płytę np Abita KN9.

Będzie czarny ekran.

na PCI-E :slight_smile:

mowie ci sprawdz kości RAM-u ! wlasnie tez tak mialem zaden sygnal nie chcial isc do monitora :confused: u mnie akurat to nie byl zaden bios tylko wlasnie kosci RAM-u :smiley:

Nie no na razie mam inną opcję do sprawdzenia. Jeśli to Ramy, to będzie kiszka. Obyś się mylił :-x