Urwało się wejście sata co zrobić?

Jak w temacie urwało mi się wejście sata podczas wyciągania wtyczki do której była podłączona nagrywarka dvd i teraz muszę używać zwykłej. Nie wiedziałem , że to możliwe bo zwykle delikatnie wyciągam różne podłączone urządzenia. Płyta główna to asus g-surf 365 a jak wiadomo mam teraz tylko jedno sata i podłączony dysk. Planuję wrócić do mojej starej nagrywarki sata ( a nie te pochrzanione taśmy co mam teraz :stuck_out_tongue: ) i rozbudować komputer o jeszcze jeden dysk twardy też na sata. Czy jest możliwość aby to jakoś naprawić a właściwie rozszerzyć o dodatkowe sata ? Dodam że pci mam wszystkie zajęte bo jedno jest przysłonięte przez kartę graficzną a drugie niestety musiałem zająć tanią kartą dźwiękową ponieważ w mojej płycie zintegrowana czasami tylko decydowała się na odtwarzanie dźwięku.

Możesz użyć czegoś takiego: http://allegro.pl/adapter-usb-ide-ata-2 … 48105.html

Daj pan spokój z jakimiś zdziwaczałymi adapterami,

należało by dać płytę główną do jakiegoś dobrego

serwisu elektro, w celu prze lutowania gniazda…

Raczej taki kontroler http://www.proline.pl/?p=PCI+SATA :slight_smile:

Mhm, i zapłacić za to prawie tyle co za nową płytę, bo uszkodzeń mechanicznych nawet żadna gwarancja nie obejmuje :wink:

Napisał wyraźnie, że ma zajęte wszystkie sloty PCI. Poza tym, to jest kontroler SATA1, do tego kosztuje niewiele mniej niż sama płyta…

Tak więc w jego przypadku rozsądne są tylko dwa wyjścia, albo adapter na USB, albo nowa, inna płyta, skoro i tak potrzebuje więcej gniazd sata.

Sam sobie uszkodził to gniazdo, kto powiedział że naprawa bedzie kosztować tyle co płyta…

Mogę ci to naprawić a za niewielkie pieniądze, jeśli zainteresowany pisz na PW.

Pozdrawiam