Urwane 2 bolce od radiatora i wysokie temperatury procesora


(Bajszkopt) #1

Witam, problem pojawił się przy ponownym zakładaniu radiatora z podstawką typu wsadź i przekreć 4 bolce. Mianowicie bolce te maja od spodu wcięcia sa podzielone na 2 części, napewno wiecie o co chodzi, i 2 z czterech bolcy sie lekko wygieły, wszystko pasuje do siebie nic nie odstaje i wgl  ( jest to efekt mojego czyszczenia podzespołów...., zapomniałem nawet o tej paście termoprzewodzącej. Czyszczenie miało miejsce jakoś w lipcu/sierpniu i aż do tej pory wszystko smigało ale ostatnio coś zaczeło nie za dobrze działać patrze i widze takie temperatury http://www.iv.pl/images/07567329018740208578.png

Nie wiem czy to jest wina brudu który pewnie jest, czy braku pasty termoprzewodzacej czy jednak mojego "tyrania" komputera, komputer mam 1,5h składany każda cześć jest na gwarancji.

Możecie mi powiedzieć co mam zrobić? wyczyścić kompa? kupić nowy radiator? czy to już kaplica?

W sobote w sumie planuję ogólne czyszczenie komputera tzw. kazda cześć + wymiana pasty.

Wasze porady? uwagi?


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

 

Po drugie, na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę dokonać korekty postu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(JNJN) #3

Pasta na CPU + sprawny i czysty cooler + poprawny montaż i będzie OK.


(Bajszkopt) #4

czyli wszystko ładnie wyczyścić + pasta i najlepiej kupić nowy radiator jak w tym coś odstaje tak?

Ma wszystko ładnie się trzymać i nie ruszać?


(JNJN) #5

Tak, od tego trzeba zacząć i test.


(ADR1991) #6

Tutaj ktoś sobie z tymi bolcami poradził: http://forum.dobreprogramy.pl/nietypowa-modyfikacja-ch%C5%82odzenia-intela-na-socket-775-t147951/


(Ja$) #7

Kolego, wyczyść cooler nałóż nową pastę termoprzewodzącą, polecam Arctic MX-2, kup i wymień jeśli jest taka potrzeba kołki mocujące http://tnij.at/33122 i wszystko będzie dobrze.

Tu masz artykuł z testem past oraz sposobami ich nakładania (str.5): http://tnij.at/33123


(Bajszkopt) #8

muszę wymienić radiatora tzw. podczas pracy np jak włączę grę ta osiągneło 100 stopni a gdy zaczołem dociskać radiator to temperatura spadła do 60 ( jest to wynik nie dociśniętego radiatora + pewnie pasta nie działa za bardzo)

Pomożecie mi z doborem radiatora?

do intel core i5-3350P na MSI B75A-G43?


(Ja$) #9

Kolego dałem Ci link do pasty termo-przewodzącej i sposobów jej nałożenia. Dałem Ci również namiar na kołki do radiatora i napisałem co trzeba zrobić. Czy Ty w ogóle czytasz co Ci się odpisuje?