Urwany kabel wentylatora karty graficznej


(Kacprzakbartosz) #1

Stało się, przy czyszczeniu wiatraczka urwałem kabel zasilający karty gigabyte geforce 9500gt 512 ddr2. Czy da się kabelek dolutować, urwał się przy wentylku lub czy jest jakiś zamiennik bez wymieniania całego chłodzenia w/w karty ?

Edit2: Lutowałem i nie działa, czy jest mozliwość kupienia takiego samego wentylatorka ??


(DarkPeter) #2

Kup drugi wiatraczek, poszukaj na Allegro

Albo jakieś pasywne chłodzenie


(Kacprzakbartosz) #3

Szukam wentylatora 92x92, coś do 20zł, z niską liczbą obrotów i oczywiście cichy. Na razie trafiłem na coś takeigo http://tnij.com/mvtVp.


(Michal Kolatek) #4

Arctic to nic ciekawego, przynajmniej obecne serie wentylatorów

Zephyr 92

http://allegro.pl/silentiumpc-zephyr-92 ... 28382.html


(DarkPeter) #5

9500 demonem wydajności nie jest i mocno się nie grzeje, wystarczy jakiś cichy wiatraczek z wtyczka 2pin albo jakieś pasywne wtedy cisza w kompie.

Ważne jeszcze aby rozstaw pasował do montażu.

http://allegro.pl/wyprzedaz-pentagram-f ... 74372.html


(Kacprzakbartosz) #6

Wolałbym nie wymieniać chłodzenia. Większy wentylator ciszej chodzi, chociaż przydałaby się regulacja obrotów... Niestety, interesują mnie wiatraczki 3pin.

Nie mam gdzie kupić zephyra, co myślicie o tym http://www.komputronik.pl/product/87198 ... Fan_9.html ??


(DarkPeter) #7

Komputronik albo Pro-line http://www.proline.pl/?g=Ch%B3odzenie


(T Luk) #8

Nie ma takiej możliwości. To dość leciwa karta graficzna i najtańszym rozwiązaniem będzie zakup zwykłego wentylatora (np. SilentiumPC Zephyr 92) i przymocowanie go opaskami zaciskowymi do radiatora (oczywiście po uprzednim wykręceniu tamtego fabrycznego).


(Kacprzakbartosz) #9

Właśnie o tym czytałem, dobry patent. Ogólnie karta ta w idle z fabrycznie zamocowanym wentylatorkiem (wyjcem) uzyskiwała 62 stopnie. Nie zwróciłem na to zbytnio uwagi, nawet na pojedyncze artefakty (grając w wiedźmina na średnich detalach ) i dopiero teraz skojarzyłem fakt, że mogła się w stresie przegrzewać......

Czekam na dostawę w komputroniku.

-- Dodane 10.04.2011 (N) 21:13 --

Pfi. podłączyłem wiatraczek, komputer sie włącza,monitor nie wyswietla obrazu, a karta nie działa.... Co teraz począć. Sprawdzę jeszcze u kolegi