Urwany kabelek od karty graficznej. (GeForce 9800 GT)

Witam. Otworzyłem obudowę, żeby trochę ją przeczyścić w środku i zobaczyłem , że czerwony kabelek od karty graficznej jest urwany… Nie zauważyłem jakiś błędów w działaniu, tzn. gry chodzą normalnie itp. Zdjęcie: zdjcie0497p.jpg

Czy może to spowodować jakieś problemy w przyszłości? Czy lepiej zakupić ten kabelek, lub dolutować? Co może się stać jeśli tego nie zrobię?

To jest kabelek od wiatraka - zleć to jakiemuś elektronikowi, dla niego nie powinien to być żaden problem.

Hmm. Wydaje mi się, że jednak od wiatraka nie jest bo wiatrak dokupowałem inny i jest osobno podłączony. Chyba jest tak jak mówi Glasser. Z drugiej strony ma prostokątne podłużne końcówki, takie same jak te od kabla do podłączenia słuchawek z przedniego panelu.

PS. Sory za jakość zdjęcia, ale tylko telefon miałem pod ręką. Dzięki za pomoc.

Zrób zdjęcie całej karty, tak będzie najlepiej :wink:

Witam,

Wygląd karty ani jej rodzaj nie mają tu znaczenia. Sprawa jest prosta. Trzeba odłączyć wtyczkę wyjąć z niej końcówkę od urwanego kabelka (do tego przydatne będzie mały płaski śrubokręt, albo igła lub spinacz biurowy), odizolować jakieś 5-7 mm kabelka, rozgiąć tył końcówki i usunąć pozostałości po poprzednim montażu, lekko ocynować kabelek i przeszlifować drobnym papierem ściernym, albo pilniczkiem końcówkę i przylutować kabelek. Poczekać chwilę aż całość wystygnie, wsadzić końcówkę do wtyczki i podłączyć. Dla wprawnego elektronika to góra 30 min roboty (ze zrobieniem sobie kawy przed pracą).

Powodzenia.