Urządzenia nie mogą połączyć się z Wifi - zmniejszony zasięg

Od kilku dni zmagam się z nielada problemem. Mianowicie zakupiłem Laptopa HP Compaq 58-319EW bez systemu, ponieważ oferowany był tylko z WIN8, a jestem zwolennikiem Windows 7 i brak oficjalnego wsparcia dla tego systemu przez producenta sprawił, iż trzeba było poszukiwać pokolei sterowników do danych składników. Problem mój tkwi w tym, że po poprawnej instalacji tego co wymagane i połączeniu się bezprzewodowo z routerem firmy Belkin (f5D7230-4) siła sygnału zdecydowanie się pogorszyła. Na komputerze stacjonarnym internet działa prawidłowo, na nowym laptopie nie do końca, strony ładują się bardzo długo,czasami nie ma odpowiedzi z serwera, choć sygnał obok routera jest wysoki, natomiast w Laptopie Toshiba, który mają rodzice w sypialni oddalonej od pokoju sygnał jest bardzo bardzo słaby - strony ładują się bardzo powoli,sygnał zanika itd. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że przed zakupem laptopa HP tego problemu nie było, zasieg WIFI był poprawny w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo korzystanie z wifi przez telefony także sprawia problem (również brak sygnału,lub za słaby). Probowałem już resetować ustawienia routera,aktualizować firmware wpisywać adresy DNS, choć zawsze było automatycznie, odszyfrowywać sieć, usuwać ISATAPY, które się stworzyły, zmieniać kanały na mniej obciążone, przeinstalowywać windows i karte sieciową w nowym laptopie, ale problem dalej występuje. Po prostu od chwili połączenia się laptopa HP do sieci i moich kombinacji zasięg wifi uległ pogorszeniu we wrzystkich urządzeniach, które mogłby by z niego korzystać ( dwa telefony, dwa laptopy). Urządzenia pośrednie jak mikrofalówka, telewizor są w momencie działania sieci odłączone od prądu, więc nie powinny zakłócać przepływu sygnału na 2.4Ghz. Czy macie jakieś rozwiązanie na tą sytuację, ponieważ strasznie mnie to irytuje…

Karta sieciowa w HP: Ralink RT3290 802.11bgn

Microsoft Virtual Wifi Miniport - to wciąż mi się tworzy mimo prób usuwania…

Windows w Toshibie - Vista, w HP 7, w stacjonarnym 7, telefony typu smartphone

Aktualnie mam nawet większy problem,gdyż nie mogę się połączyć z wifi bedąc obok routera, telefon czy laptop nie widzi w ogóle sieci.

Dynamic IP, DNS automatic, Channel automatic, MAC Adress filtering OFF

CzaroS , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziwny przypadek faktycznie, jedynie co mi na myśl przychodzi to byś spróbował na tym laptopie zainstalować coś prócz Windows 7, np. jakąś dystrybucję linuksa bo obstawiam, że w nim tkwi problem skoro po odłączeniu go od sieci wszystko działa poprawnie.

Mam kolejne wieści, właśnie odkryłem, że po podłączeniu kablem komputera stacjonarnego do sieci automatycznie np. w telefonie nie mogę się połączyć z siecią wifi, po odłączeniu kabla od kompa wszystko wraca do normy tylko zostaje ten problem z zasięgiem,ponieważ ciągle go gubię… Hmm co tu jest nie tak.