Urządzenie dla cierpiącej artystki do grafiki - 1500 - 2000 PLN

Więc… Na prośbę dziewczyny, która jest jak temat wskazuje cierpiącą artystką zdecydowałem się poprosić was o pomoc. Zastanawia się ona nad zakupem urządzenia przenośnego. Celowo używam takiego sformułowania ponieważ jak sama mówi, że to nie powinien być laptop (bo ma “żelki zamiast rąk” i za duży), a jednocześnie chce na nim tworzyć w photoshopie (nie wiem czy notebooki mają dość mocy na to). Piszę więc do was z prośbą o pomoc i rady…

Na początek wrzucę jej “wytyczne” z drobnymi komentarzami ode mnie po tym jak porozmawialiśmy trochę o tym:

*Notebook bo wolałabym coś drobniejszego od laptopa, zarówno wiwlkością jak i wagą

*fajnie byłoby gdyby śmigały na nim programy graficzne przy duzych arkuszach

*dobry ekran byłby dobry (i do rysowania i oglądania) (chciałaby móc rysować na nim rysikiem jeśli to możliwe, a jak nie to palcem)

*wolalabym windows 7 ale mam świadomość że mało co na nim puszczają wieć 8 jest ok.

*no i mógłby dawać radę z jakimiś grami (takie dont starve nie jest wymagajace nie?) (ona raczej nie gra w najnowsze tytuły, a tytułu Indi jak właśnie Dont Starve)

*i porządny dźwięk też by się przydał do filmów i muzyczki (bardzo lubi słuchać muzyki, więc to może nie jest najwyższy priorytet, ale też ważne)

Gdy pytałem się o model mówiła, że z tego co przeglądała to yoga lenovo notebook tylko nie wspomniała o konkretnym modelu, więc go tutaj nie podam. Podała zaś przedział cenowy 1500-2000 PLN, ale jakby był trochę wyższy to też nie kłopot.

Jaki rozmiar ją interesuje? 11,6 moze byc?

tak ;] chyba o właśnie takim myślała

W takim wypadku Dell Inspiron 3148 z 11’6 cala i matrycą IPS (są najlepsze jakościowo na rynku) powinien ją zainteresować.