Urządzenie do nagrywania filmów z TV

Witam.

W telewizorze mam taką opcję dzięki której mogę nagrywać filmy, programy aktualnie nadawane z TV ale gdy ją uruchamiam wyskakuje mi komunikat: ‘‘Nie można rozpocząć nagrywania- nie podłączono zarejestrowanego dysku HDD. Aby włączyć nagrywanie podłącz dysk HDD’’. W związku z tym mógłby mi ktoś podać jakieś linki lub nazwy modeli do tych urządzeń?

Co do ceny w jakiej ma się mieścić nie będę się wypowiadał ponieważ w ogóle się nie orientuję po ile one stoją. Potrzebuję jakiegoś taniego a dobrego :smiley:

Dowolny zewnętrzny dysk twardy podpinany przez USB, bądź i nawet pamięć typu flash (pendrive).

http://www.ceneo.pl/Dyski_twarde;0112-0 … -18293.htm

  1. Ile może zajmować GB przeciętny nagrywany film w jakości cyfrowej bo nie wiem z jak dużą pamięcią mam wybrać dysk?

  2. A czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup nagrywarki DVD z HDD?

przy nagrywaniu naziemnej tv cyfrowej (720×576) mam ok. 0,3 MB/s (mpeg ts)

Jeśli nie ma problemu z odtwarzaniem filmów z tego telewizora na komputerze, to nie ma sensu. Jeśli takie występują, też nie ma sensu, Lepiej w takiej sytuacji kupić tuner telewizyjny z opcją nagrywania na USB. Nagrywarka DVD raczej nie będzie mieć wejścia cyfrowego, a więc stracisz dużo na jakości. Jeśli będziesz potrzebował nagrać to na płytę, to zawsze możesz to zrobić z poziomu komputera. Zachowasz wtedy oryginalną jakość, bo nigdzie obraz cyfrowy nie będzie niepotrzebnie konwertowany na analogowy i z powrotem na cyfrowy.