Urządzenie do zrobienia sieci bezprzewodowej w domu

Witam. Posiadam sieć domową:

[1 budynek - biuro] router (2 komputery) - [2 budynek - dom] switch (4 komputery) i jest to sieć poprowadzona kablem.

Natomiast szukam teraz urządzenia, które podłączyłbym pod switch’a i miałbym sieć bezprzewodową. Potrzebuje takiego rozwiązania, żebym nie musiał ciągnąć kabla tylko swobodnie przemieszczał się z laptopem po domu.

hmm router WiFi ? nic innego mi do głowy nie przychodzi ^^

tyle że jeśli to jest w dwóch budynkach, może być czasami problem z zasięgiem ; )

ruter wi-fi odpada. Chodzi mi bardziej o urządzenie które będzie w jednym budynku - w domu, żeby tylko tam był zasięg.

Nie rozumiem. Przecież sieć WiFi zabezpieczasz i masz tylko ty do niej dostęp (możesz także ukryć SSID sieci także sieć będzie niewidoczna dla innych).

Router w trybie bridge.

LOL. O ile ja temat dobrze rozumiem to podłączasz to nowe urządzonko kablem do switch’a a urządzenie ma Internet wysyłać bezprzewodowo ?

Jeśli tak to TP-Link WA501G, 100mw-moc, odkręcana antenka w razie “W” dużo trybów WiFi jakby na przyszłość zmienil rolę, brak NAT więc nie będzie robił nowej podsieci laptopowi.

czyli rozumiem że kupując ten Router w trybie bridge, połączenie [biuro] router - [dom] switch - [dom] router w trybie bridge byłoby dobrym rozwiązaniem?

Bo chce mieć zarówno sieć kablową jak i bezprzewodową.

________________

Bolo92 oto mi chodziło! Czyli podłączam pod switch’a ten TP-Link WA501G w wolny port i będzie chodzić? Konfiguracja skomplikowana?

Nie żaden tam router w trybem bridge :smiley:

Zwykły Access Point, on poprostu ma zamienić kabel na radio :] Od portu LAN z switch’a wpinasz kabelek do portu LAN tego TP-Link WA501G i przesyła Internet, na WA501G to klient DHCP bodajże jest ustawione domyślnie to powinien adres pobrać itp. radio też ma jakąś tam domyślną nazwę i sieć niezabezpieczoną to podejżewam, że nawet jakbyś je tylko połączyć to by Internet już “wisiał” w powietrzu :slight_smile: Później tylko konfiguracja zabezpieczeń dla WiFi żeby intruzów nie było i gotowe. Całość powinna iść bez problemów.

Ale będę miał internet przez kabel i bezprzewodowo?