Urządzenie GPS do śledzienia samochodu

Witam

Nie wiem czy to właściwy dział ale skoro jest związany z tel. kom. to chyba się nadaje.

Mam następujący ciekawy problem.

Chciałbym zamontować w samochodzie urządzenie (GPS), które pozwoli mi wyśledzić ten samochód w dowolnej chwili przy pomocy tel. kom., komputera bądź innego urządzenia. Nie wiem jak takie urządzenie może się nazywać, wiem natomiast że działa na zasadzie zamontowanego w samochodzie nadajnika GPS.

Schemat wygląda tak: w samochodzie jest nadajnik GPS (najlepiej podłączony pod akumulator żeby działał cały czas), przekazuje on sygnał do komórki z GPSem bądź komputera podłączonego do internetu. To wszystko pozwala wyśledzić samochód w każdej chwili.

Zależy mi na czymś tanim, bez abonamentu bo nie chcę zagonić się w koszty. Słyszałem ze są nawet takie tanie urządzenia ale bez konkretów :frowning: .Ostatnio miałem nieudaną (na szczęście) próbę włamania do samochodu i teraz chcę go trochę zabezpieczyć na wypadek sprytniejszego złodzieja.

Liczę na Waszą pomoc.

chodzi ci np o to:

http://allegro.pl/item496813224_sam_ods … m_nv7.html

Dark_jedi dzięki za info

No coś w tym rodzaju z tym, że coś mniejszego i mniej skomplikowanego a przede wszystkim to ja mam samsunga i780 a nie nokię więc to urządzenie chyba nie pójdzie. Ale i tak dzięki.