Urządzenie na HIGH DEFINITION AUDIO


(Piotrus146) #1

Witam wszystkich użytkowników. Możliwe, że już był taki wątek, ale wole, żeby mi ktoś powiedział co zrobic na włąsnym przypadku. Po sformatowaniu kompa nie działa mi dżwięk. Wcześniej miałem XP to pokazywało mi w menadżerze urządzeń, że jest błąd sterownika na "urządzenie na high definitoion audio". Komputer jest przystosowany do XP i Visty. Zauważyłem również, że nie włącza mi się ikonka w prawym dolnym rogu przedstawiająca program do dźwięku. Zrobiłem kolejny raz formata i zainstalowałem Viste, ale też nie ma tej ikonki. Próbowałem na Viscie i XP włączy ją ręcznie, ale nic nie pomagało. Na 100% wszystkie stery zostały zainstalowane włącznie z chipsetem. Obawiam się, że to możę byc jakis złośliwy virus, który nie pozwala włączyc programu obsługiwującego dżwięk. Ściągałem stery ze strony producenta, ale to nic nie dało. Skanowałem Avastem wszystkie partycje dysku lecz nie wykryło wszystkich błędów. Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

-- Dodane 14.11.2009 (So) 18:56 --

Dodam również, że w Viscie nie pokazuje mi błedu w menadżerze urządzeń, ale ikony tez nie ma.


(Łukasz14) #2

slowik547 , ja bym raczej obstawiał na uszkodzenie tego urządzenia. Co do za płyta główna? I czy masz na nią jeszcze gwarancje?


(Gorgoroth) #3

Twój "komp" to desktop czy laptop?

Spróbuj zainstalować łatkę KB888111 np. stąd:

:arrow: http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo ... =KB888111+

:arrow: http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind ... st&id=2389

:arrow: http://drivers.softpedia.com/get/Other- ... 1111.shtml


(Sebastus18) #4

siema. ten komp to asus P3-P5G31 jest to desktop. nie mogłem wejśc na internet i napisać ze swojego komputera więc poprosiłem kolege, aby za mnie napisał wątek.