Urządzenie nie jest do końca gotowe na aktualizację 1903

Zastanawiam się co po tej lakonicznej informacji mogę wywnioskować i dlaczego rzekomo moje urządzenie nie jest do końca gotowe aby zaktualizować 10-tkę do wersji 1903.

Kliknięcie przycisku “Dowiedz się więcej” nie powoduje, że wiem więcej, bo znajduje się tam stos informacji, których nie mam nawet jak porównać, bo żadnego kodu błędu nie otrzymałem. Na drugim laptopie aktualizacja 1903 przechodzi bez problemu, jednakże tutaj nie mam pojęcia co może być powodem (sądziłem, że brak miejsca, bo 20-kilka GB to faktycznie mało, zwolniłem do 80-kilku GB i nadal nie, więc to nie to, bo na drugim laptopie było 60-kilka GB i jest ok).

Ktoś ma pomysł aby dowiedzieć się “co go boli” (nie pytam się jak wymusić aktualizację, bo zapewne jest taki sposób, ale chcę się pomęczyć i dowiedzieć :P)

M$ jak dotąd w ogóle nie informował czy sprzęt będzie kompatybilny z wprowadzana aktualizacją.
Teraz jest nowość. Od niedawna. Informuje ale dość lakonicznie i tylko po to by nie robić wymuszonej instalacji.
Przyczyny tego sa różne. Niekompatybilne sterowniki, programy antywirusowe.
Ja bym radził poczekać i nie narobić sobie kłopotów.
Problem byłby dopiero wtedy gdyby twoje laptopy były identyczne sprzętowo i na jednym poszło a na drugim nie.

W zasadzie Wiktor.Bogast ma rację. Lepiej zaczekać. Ale jak chcesz eksperymentować, to użyj Media Creation Tool i nim z zachowaniem swoich danych uaktualnij. Ale to na własne życzenie.

W moim przypadku pomogło wyłączenie “Funkcja Drukuj w formacie PDF firmy Microsoft” oraz “Moduł zapisywania dokumentów XPS firmy Microsoft” na czas aktualizacji.

Więcej nt. diagnostyki niepowodzeń aktualizacji https://www.howtogeek.com/416169/how-to-fix-what-needs-your-attention-windows-10-setup-errors/ choć nie wiem, w jakiej części to rozwiązanie jest zgodne z aktualizacją poprzez WU.

Dobra dobra, ale jak sobie wygenerować listę problemów, bo z poziomu Ustawień i Windows Update nie mam takiej możliwości, po prostu mam informację, że nie można, ale nie ma powodu dlaczego. W poradniku, który podesłałeś jest inny sposób aktualizacji aniżeli z Windows Update, bo żadnego Setupa nie uruchamiam.

Poczekaj po prostu. Czym się martwisz? :slightly_smiling_face:
Jak będzie gotowe, samo się zaktualizuje.

Może zamiast MCT lepiej użyć Asystenta Aktualizacji


Ja tak zrobiłem wymuszając aktualizację do 1903 i jest OK.

Wejdż do C:\Windows\Panther i sprawdż czy masz pliki CompatData_2019_06_ z dnia w którym chciałeś przeprowadzić aktualizację. Jeśli będą to postępuj wg informacji z linku.
Jęśli nic nie będzie to znaczy ze M$ nie podzielił sie z tobą ta informacją. Ale najpierw sprawdż.

Najważniejsza rzecz, jak chcesz pomocy to ZAWSZE podawaj pełną specyfikacje PC. Nikt z nas nie jest wróżbitą i bez tej wiedzy Ci nie pomoże.

Też tak miałem na Acer Aspire F5-573G, nie poczekałem, teraz moim zdaniem po aktualizacji do 1903 jest duży problem z baterią, laptop zaczął się wyłączać samoistnie przy poziomie baterii 50%. Moim zdaniem bateria jest sprawna, laptop ma 20 miesięcy, wcześniej nic takiego się nie działo. Czy ktoś ma podobny problem? Podobno spowodowane jest to sterownikami z Realtek Audio, mam nadzieję że MS to poprawi we wrześniowej aktualizacji, jest sporo tego typu tematów na sieci, to nie jest tylko kwestia mojego laptopa. W załączniku raport z baterii, jakieś sugestie?

battery_report.pdf (2 MB)