"Urządzenie Nvidia GeForce nie jest wymienne i nie można go wysunąć, ani odłączyć"

Aktualizacja

Muszę przyznać rację Panu @Direwolf Wcześniej robiłem aktualizację na tym laptopie i nic złego się nie działo. Problem wystąpił dopiero teraz. I dziwnym by było, że nie miałbym możliwości aktualizacji sterowników karty.

Przechodząc do meritum, poczytam trochę głębiej o tym problemie w internecie.
Znalazłem dość niecodziennie rozwiązanie.

Teraz jestem bezproblemowo na wersji 378 z marca 2017r. Komunikat nie wyskoczył itp. Jak do tego doszedłem? Otóż najpierw usunąłem sterowniki od strony producenta programem DDU. Następnie zainstalowałem wersję 381 bez Nvidia GeForce Experience i z zaznaczoną czystą instalacją (miałem ją na dysku bo eksperymentuje), problem wystąpił zwiecha, wszedłem w tryb awaryjny (musiałem, komputer nie chciał się uruchomić, podczas “Zapraszamy!” zawieszał się) i tam zainstalowałem wersję starszą 378. Uruchomiłem ponownie, komunikat nie wystąpił, zrobiłem od razu parę testów tj. sprawdzenie wydajności komputera w “Mój komputer” (pisałem o tym u góry, po instalacji 381 na początku udało mi się normalnie uruchomić komputer po problemie ale testu nie mogłem wykonać ze względu na komunikat), rundka w Overwatcha - wszystko dobrze.

Wygląda na to, że coś jest na rzeczy z nadpisywaniem plików z nowych na te starsze, tak myślę.

Mam w planach zrobienie tego samego, ale z pomocą najnowszej wersji sterownika i jej o jedną pozycję niżej w spisie Nvidii. Zobaczę jakie będą tego rezultaty.

Będę aktualizował temat z tego względu że po drodze przez Internet w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu zauważyłem wiele martwych tematów jedno postowych gdzie innych użytkownicy również mieli ten problem, a po wpisaniu w google nazwy tego tutaj tematu od razu wyskakuje nasze forum :wink:

Edit1:
Nie działa z 385 na 381. Zostaję więc na tej poprzedniej 378. Jedyna zmiana to podczas testu wydajności komputera, zakładka 'Grafika - Wydajność pulpitu dla interfejsu Windows Areo" spadło z wersji 347 z 2015r z 7.3 - 5.2 z wersją 378.

Miałem ten sam problem i długo się z nim męczyłem.
Odznalazłem rozwiązanie!
Pobierz Driver Pack Solution i pozwól aby ci zainstalował wszystkie sterowniki.
Mi zadziałało, a korzystałem z wielu innych sposobów. (tamte nie działały)
Ten błąd bardzo mnie denerwował ze względu na to, że jak wchodziłem do jakiejkolwiek gry pojawiał się crash i karta była niezdatna do użycia :V

Mam nadzieję że pomogłem :smiley: