Urządzenie pamięci masowej błąd dysk nie działa?

hej mam maly problem otóż mam dysk w obudowie digitus dysk 2,5" problem polega na tym że czy go podłączam pod win 7 czy pod xp to wyskakuje problem z “urządzenie pamięci masowej usb” dioda w obudowie świeci na zielono w dysku coś tyka i nic więcej się nie dzieje:( podłączam kablem usb dodam że obudowa ma jeszcze jakieś chyba niezależne podłączenie zasilanie ale nie mam tego

Hej,

Podejrzewam, że problem jest spowodowany zasilaniem. Dyski 2,5" na USB nie potrzebują odrębnego zasilania - tak jak większe modele 3,5" - gdyż wystarczy im to, które zapewnia port USB. Ale tylko w przypadku USB w wersji sprzętowej 2.0. W wersjach starszych - USB 1.1 i 1.0 - konieczne jest podłączenie dysku podwójnym kablem USB (oznaczany często symbolem ‘Y’), w którym jedną końcówką odbywa się transfer danych i napięcia, a drugą tylko napięcia. Dlatego sprawdź w jakiej specyfikacji działają porty USB w Twoim kompie, bo pewnie to ich wina.

Tak, do dysku można podłączyć niezależne zasilanie - najczęściej jednak zasilacz taki nie jest dodawany do kieszeni dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

okazało się że porty z przodu obudowy tych są w wersji 1.1 i kabel usb był za długo, podłączylem z tyłu kompa na kablu ok 80 cm i smigało

Hej,

W tej sytuacji długość kabla nie ma najmniejszego znaczenia, gdyż nawet na bardzo krótkim przewodzie nie będzie wystarczającego natężenia prądu, takiego jak oferuje USB 2.0. Przy dłuższych kablach nie wyposażonych w filtry ferrytowe problemem może być poprawność i szybkość przesyłania danych - ale nie zasilanie dysku… :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus