Urządzenie sieciowe do przekazania sygnału WIFI?

(bartek_m0) #1

Witam,

Aktualnie konfiguracja sieci w moim domu wygląda następująco:

Modem kablowy (Vectra) -> Router (WLAN + 4xLAN) -> 3 komputery podłączone do sieci kablem ethernetowym + smartfon korzystający z WI-FI

Problem polega na tym, że chciałbym przenieść router wraz z komputerami do innego pomieszczenia, pozostawiając jednak modem - z tym, że nie mogę ponownie połączyć modemu z routerem, bo ten kabel musiałby mieć z 15 - 20 metrów, albo przechodzić przez ściany (obie opcje odpadają). Więc może istniałoby urządzenie, które tylko przekazałoby sieć bezprzewodowo do routera, a tamten dalej do komputerów.

Wyglądałoby to mniej więcej tak:

w02b.png

Z tym że nie bardzo jestem w temacie jeżeli chodzi o sieci i nie wiem, jakie urządzenie należałoby kupić, więc prosiłbym was o pomoc.

(MrBeckham666) #2

nie ma takiej opcji moim zdaniem albo nie rozumiem do konca o co ci chodzi.

mozesz zostawić wszystko na swoim miesjcu i żeby zwiekszyć zasieg możesz kupić lepszy router i np repeater

druga sprawa że zamiast tego modemu możesz kupić router z modemem wtedy nie bedziesz miał żadnyc kabli.

polecam routery tp linka

(trolololo123) #3

Najtańszy router z opcją access point client lub repeater, wtedy wstawiasz go między aktualny router a urządzenia korzystające z sieci.

Beztytuuj_nspenpe.jpg

Niebieskie połączenia to bezprzewodowe.

Polecam lekturę: http://sieci-komputerowe.net/podstawy/95-tryby-pracy-ap może znajdziesz jakieś lepsze rozwiązanie :wink: