Urządzenie wielkofunkcyjne + WiFi

Witam.

Szukam jakiejś nowej drukarki, a dokładnie to urządzenia wielofunkcyjnego, ponieważ zależy mi też na skanerze.
Obecnie mam wysłużonego już HP C5108, ale więcej już z nim problemów niż pożytku.

Chciałbym kupić sprzęt, który przede wszystkim ma łatwy dostęp do zamiennych tuszy, gdy te się skończą.
Jest to dla mnie wręcz priorytet. Do tej C5108 tusze są do dzisiaj dostępne w cenie 20zł za komplet.
Także byłoby super trafić coś, co utrzyma się równie długo jeśli chodzi o zamienniki.

Jak również wspomniałem w temacie, drukarka musi mieć WiFi. Mam już dość zabawy z kablami i przenoszeniem laptopa, gdy chce coś wydrukować. Dlatego WiFi to mus obecnie.
Budżet powiedzmy, że tak koło 700zł, ale jak będzie coś droższego wartego uwagi to nie pogardzę :slight_smile:

Wyleciałem dawno temu z obiegu i nie mam bladego pojęcia co obecnie jest warte uwagi. Pamiętam, że Brothery były warte uwagi ze względu na tusze i oferowały spoko jakość. Dzisiaj nie wiem co i jak, sprawdzałem jedynie wg rankingów to oczywiście w każdym co innego.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Widzę, że forumek ledwo zipie już :slight_smile: Kiedyś kilkanaście odpowiedzi w przeciągu jednego dnia, a tu cisza po paru :stuck_out_tongue:

No, ale nic to, poszperałem i znalazłem kilka modeli, które mnie interesuje, więc może już dokładniej będzie w stanie coś powiedzieć na temat niżej wymienionych modeli Brothera. Póki co na tapecie mam te modele:

  • Brother 4120DW - ładne wykonanie, tanie zamienniki, dotykowy wyświetlacz, wifi
  • Brother J105 - jedyny plus to mały rozmiar i tanie zamienniki

Słyszałem jednak, że Brother lubi blokować zamienniki nowym oprogramowaniem, tyle że te drukarki nie są pierwszej świeżości, to może z nimi nie będzie takiego problemu. Szukałem w sieci to ludzie nie mieli problemów z zamiennikami, a janusze z allegro na aukcjach piszą, że zamiennik z 2017 roku, który jest ważny przez kolejne 2 lata, czy jakoś tak, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Patrzyłem na Canony, jednak pomimo taniego sprzętu, to tusze zamienniki wychodzą dość drogo.
Patrzyłem głównie na Canona TS5050, ale zamienniki to koszt około 90zł, gdzie w Brotherze to raptem niecałe 40zł. Chociaż nie ukrywam, że ten Canon bardzo mi się podobał, smukły, dużo funkcji, a do tego sporo dobrych opinii.

Jesteś pewny, że potrzebujesz kolorowej atramentowej drukarki? Czarny laser jest o wiele wygodniejszy i chyba nawet ekonomiczniejszy.

Co do braku odpowiedzi podejrzewam, że to sprawka @tomekb bo mi się co chwilę kasują nowe tematy i wtedy łatwo można przeoczyć kogoś (dzisiaj wywaliło mi ponad 100 tematów z zakładki “nowe” i nie chce mi się przekopywać przez wszystkie żeby szukać co czytałem, a czego nie), a Tomek tłumaczy to aktualizacjami forum :wink:

Nie no kolor jest mi potrzebny, zawsze drukuje jakieś fotki czy inne bazgroły, także to raczej mus.
Nie musi to być super jakość, ale mimo wszystko kolor jest mi potrzebny.

Obie drukarki które wybrałeś są godne uwagi. Nie wiem tylko dlaczego tej 4120dw nie widzę po sklepach. Jakiś starszy model? W każdym razie parametry ma lepsze od popularnego modelu j105

Brother DCP-L2520DW to nie jest jej nowszy model?

Ty podałeś laser mono, a kolega szuka kolorowego atramentu :wink:

A widzisz nie zauważyłem może Epson L382