Urządzenie wielofunkcyjne 3w1

Szukam sprawdzonej drukarki laserowej mono 3w1 w granicach 300-400 złoty. Interesuje mnie głównie żeby była tania w eksploatacji. W ciągu miesiąca mam parę rzeczy do drukowania i brałam pod uwagę HP Deskjet 2620 za jakieś 150 złoty. Naczytałam się o tuszach przy których za 50 złoty można raptem wydrukować 50 stron. Jakoś mnie to nie przekonuje.

Ewentualnie coś droższego jeśli jest warte dopłaty. (w granicach 500 złoty)

Polecicie coś? :slight_smile:

Sprawdź sobie:
https://www.morele.net/urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-l2512d-dcpl2512dyj1-1727105/
Tonery od 25zł wystarczające na 1500 stron.
Druk dwustronny, brak WiFi
https://www.morele.net/urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-1610we-dcp1610weap1-3-lata-gwarancji-699162/
Tutaj tonery pewnie w podobnych cenach, bo Brothery bez problemu łykają wszystkie zamienniki.
Brak druku i kopiowania dwustronnego, za to jest WiFi

Co masz na myśli pisząc

Potrzebujesz faksu, czy coś innego?

Potrzebuję żeby dało radę drukować, skanować i kserować.

Szczerze to nie zależy mi specjalnie na wifi o wiele bardziej przydatne byloby drukowanie/kopiowanie dwustronne :slight_smile:

Te zamienniki można kupić na lolegro?

Tak: tn-2411 - 1500 stron, oraz TN-2421 - 3000 stron.

W cenach różnica nawet 20 złoty. W praktyce też jakaś będzie czy brać najpopularniejsze/najtańsze? Mowa o tych mogących wydrukować do 3000 stron.

Musisz sama przetestować, nie znam wszystkich zamienników. Przeważnie kupuję w ciemno albo najtańsze i wszystko jest elegancko :wink:
Kiedy chce być pewny dobrej jakości to wybieram ActiveJet, ale to już cena 190 zł.

Rozumiem :slight_smile: A nie trzeba się później martwić o inne aspekty konserwacyjne w tych drukarkach? Jakieś bębny/tonery itd?

Bęben jakieś 50 zł, ale wystarcza na 12 tysięcy stron (a ja realnie jeszcze rzadziej wymieniam, bo te drukarki mają licznik, ale się nie blokują), więc w domowych warunkach pewnie nigdy go nie wymienisz :wink:

1 polubienie

Polecane Brothery są całkiem spoko i co najważniejsze - tanie w eksploatacji. Jeśli się boisz pierwszych-lepszych zamienników, wpadnij do mnie. W razie niezadowolenia zawsze możesz zareklamować, choć zdarza się to baaardzo rzadko. Pozdrawiam - DrTusz.pl

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego BROTHER DCP-L2512D. W komentarzach w jednym ze sklepów wyczytałam, że po najnowszej aktualizacji oprogramowania w wersji K przestają na niej działać zamienniki tonerów. Można w jakiś sposób zidentyfikować z jaką wersją oprogramowania otrzymaliśmy drukarkę bez uruchamiania jej? W sensie czy jest ta informacja umieszczona gdzieś na drukarce/opakowaniu.

Nic mi o tym nie wiadomo, żeby jakiekolwiek brothery nie przyjmowały zamienników, one nie mają czipów żadnych na tonerach ani tego typu zabezpieczeń. Może @drtusz się wypowie.

Zrzut ekranu tej opinii z morele.

Ta wersja oprogramowania jest z marca tego roku więc drukarka powinna wyjść z fabryki wcześniej żeby mieć 100% pewności.

Jeśli wersja softu jest z tego roku, to nie ma szans żeby ktoś już takie sprzedawał.
Poza tym nadal nie daję wiary w ten przypadkowy komentarz. Bardziej możliwe ze komuś coś się pomyliło.

Wstrzymałam się z zakupem dopóki to się nie wyjaśni. W xkom nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Czekam na komputronik.

Zadałam też pytanie bezpośrednio do producenta.