Urządzenie wielofunkcyjne 500<->1000 zł

Witam. Szukam na rynku urządzenia wielofunkcyjnego z możliwością drukowania, skanowania, kopiowania oraz drukowania na płytkach DVD/CD.

Przedział cenowy w granicach 500-1000 zł. Nie zależy mi na szybkości - bardziej skupiałbym się taniej eksploatacji oraz bardzo dobrej jakości wydruku zdjęć. Jęsli jest ktoś w stanie mi doradzić to z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdr!

tak więc, doradzić mogę Ci świetne urządzenie Canon Pixma MP600

tylko jak z tuszami w tym canonie?

przyłącze się do tematu bo poszukuje podobnego sprzętu.

obecnie mam canona pixme mp160 i oryginalny zestaw tuszy kosztuje 130zł za komplet…

zamienników za bardzo nie ma, zestaw do uzupełniania kupiłem ale kolor się popsuł całkowicie, drukuje tylko czarny i to jakosć jakos nie za dobra…

do tego modelu co podał Vendor43 , nie są raczej drogie zamienniki z tego co wiem

a coś z laserowych urządzeń możecie polecić w tej cenie? oczywiście kolor laser (w ostateczności może być sama drukarka kolorowa laserowa)

a z atramentówek HP jakiś nie bedzie tańszy w utrzymaniu?

HP na pewno nie będzie tańszy w eksploatacji. A co do laserówek, będą one sporo droższe niż 500zł, także moim zdaniem, jeśli nie drukujesz, aż tak dużo, pozostań przy atramentówce.

a taka drukareczka? http://sklep.vobis.pl/oferta/drukarki/l … 2600n.aspx

Przytakim budżecie oddzielny skaner i drukarka byłyby wskazane…

seeadv , tylko że to co podałeś to drukarka a potrzebny jest jeszcze skaner jeśli chodzi o osobne kupowanie to bo taniej raczej nie wyjdzie a teraz tak samo urządzenia wielofunkcyjne dobrze drukują co same drukarki a na dodatek kupując osobno zajmował by trochę więcej miejsca

Tu nie chodzi o to aby taniej wyszło(po to są urządzenia wielofunkcyjne właśnie), oddzielny skaner jest poprostu lepszy, a przy tak sporym budżecie można bardzo dokładnie dobrać skaner i drukarkę do potrzeb, w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych duży wybór jest tylko w najniższym segmencie bo to jest właśnie ich główny rynek…

Oprócz wspomnianego Canona w grę może wchodzić również Epson RX585 lub RX685. Epsony te drukują z 6-ciu osobnych tuszy w związku z czym można na nich uzyskać naprawdę szeroką gamę kolorów. Oprócz tego nadruk na CD/DVD, skaner, spory wyświetlacz LCD. Zresztą tu jest link do specyfikacji i wykaz kosztów eksploatacji: http://www.centrumdruku.com.pl/eksploat … ?materialy

Możesz też zerknąć na stronę Epsona: http://www.epson.pl/internetLive/dctm/c … .inter.jsp

te droższe urządzenia wielofunkcyjne maja bardzo dobre skanery z duża interpolową

Interpolacje można sobie wiesz gdzie wsadzić. Wystarczy znać znaczenie słowa interpolacja. Ważne parametry skanera to głębia kolorów i rozdzielczośc optyczna…

Tak więc bardzo dobrą parą w tej cenie byłby Canon CS4400F + Canon PIXMA IP4500 (razem poniżej 700zł)

no ja akurat wiem czym jest interpolowa

no i faktycznie fajne zestawienie skanera i drukarki w przystępnej cenie

Dzięki za polecenie :slight_smile: Ale ten Canon mp600 chyba (?) nie ma mozliwosci nadruku na płytach cd/dvd a jest to dla mnie bardzo wazna funkcja. Póki co z poleconych urzadzen wielofunkcyjnych najlepiej pasuje Epson RX585 lub RX685. Czy jest cos jeszcze konkurencyjnego?

Canon CS4400F + Canon PIXMA IP4500

Czyli od tej strony “technicznej” na której sie kompletnie nie znam o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup osobnego skanera i osobnej drukarki (np. powyżej podanych)? Jeśli taki zestaw jest technicznie dużo lepszy od urządzenia wielofunkcyjnego w podobnej cenie i wart poświecenia większej ilości miejsca w pokoju to chyba został mi tylko marsz do sklepu.

to chyba najlepszy wybór

Wg. mnie wszystko zależy od zastosowania. Jeśli ktoś szuka wygodnego urządzenia z w miarę prostym skanerem (nie ma zamiaru bawić się w skanowanie klisz itp.) to urządzenie wielofunkcyjne jest niezłym wyborem. Oprócz RX585 nadruk na cd/dvd mają jeszcze:

Canon - PIXMA MP610: http://www.wielofunkcyjne-atramentowe.c … a_mp610.cd

HP - Photosmart C5280: http://www.wielofunkcyjne-atramentowe.c … t_c5280.cd

Jeśli natomiast chcesz czegoś więcej od skanera to i owszem lepszym rozwiązaniem będzie jednak osobny skaner. Tu oprócz wspomnianego canona godny uwagi jest jeszcze epson v200.

Co do drukarki to albo ip4500 albo Epsony R285 lub R360 (wszystkie z możliwością nadruku na cd/dvd)

Ok - dziękuje za wszystkie porady :slight_smile: ?Na spokojnie je rozważę i coś spośród wymienionych wybiorę.