Urządzenie wielofunkcyjne Canon IR2270

Witam,
Pytanie dotyczy skanowania na urządzeniu urządzenia wielofunkcyjnym Canon IR2270, a mianowicie próbuje uruchomić możliwość skanowania na nowych komputerach na W10 (Drukowanie przebiega bez zakłóceń). Na powyższym urządzeniu zainstalowałem sterowniki pochodzące ze strony producenta, które pobrałem ze strony http://www.canon.pl/support/products/imagerunner/ir2270.aspx?type=drivers&language=&os=Windows%2010%20(64-bit) i zainstalowałem następujący sterownik Canon iR2270/iR2870 UFR II.

Na komputerze stworzyłem profil użytkownika DOSTĘP stworzonym dla potrzeb drukarki. Na drukarce w panelu w górnej wstążce “Wysyłanie” następnie w dolnej wstążce “ZAPISZ” —> “Zapisz adres” —> “Zapisz Nowy Adres” —> “Plik” —> a następnie wpisuję
Nazwa: Taka jak ma być widoczna przy wyborze osoby do które będzie wysyłany skan
Nazwa hosta: //nazwa komputera lub jego IP/folder docelowy gdzie ma być zapisany skan
ścieżka pliku: folder zamieszczony w folderze docelowym
użytkownik: profil użytkownika w tym przypadku DOSTĘP
hasło: hasło do profilu użytkownika
próbowałem podłączyć przy protokole Windows (SMB)

Wcześniej w firmie podpięte były komputery działające na systemach Linux (Mint), W XP, W7 ostatnio doszły komputery z W 10 i docelowo w najbliższym czasie wszystkie komputery będą działały na W10.

Proszę o pomoc lub jakieś pomysły jak to rozwiązać