Urządzenie wielofunkcyjne. Canon MG 5750 vs. Epson WF-2750 WF

Witam. Zastanawiam się nad kupnem urządzenia wielofunkcyjnego bo poprzednia się zepsuła.
Myślałam nad tymi dwiema w temacie.
Obie mają możliwość drukowania z wifi (aplikacji ze smartfona :slight_smile: ) oraz duplex itp.
Canon kosztuje ok 250 zł Epsonik 360 zł.
Obie mają pozytywne opinie.
Nie drukuję dużo… inaczej. Jak drukuję to czasem kilka kartek, od czasu do czasu coś co ma kilkadziesiąt. Ale też czasem przez 2 tygodnie nic nie drukuje.
Podobno Canona głośna i długi się mieli. Niestety nie mam jak sprawdzić jak obie drukują. Może ktoś z was pomoże podjąć wybór. Będę bardzo wdzięczna ; *

Ja polecam się zainteresować marką brother. Może i są ciut droższe ale miałem sporo drukarek ,które często mi się psuły ,aż nie trafiłem na brothera i od długiego czasu mam spokój z zakupem nowej. Urządzenia brothera nie mają problemu z podróbkami tuszy. Ja już 3 ryzy przedrukowałem na tuszach za 32zł a nawet połowy nie zużyłem. Jakość wydruków bardzo dobra.

Dziękuję :slight_smile:
Obserwowałam ten temat, jednak są nie ciut ale znacznie droższe te ciekawe brothery od 500 zł…

Cześć @Kasia8402, przede wszystkim potrzebujesz drukarki laserowej, która nie będzie zasychać przy rzadkim używaniu. Tak jak @xBotekx uważam, że Brothery są spoko, ale daj znać nad którym Canonem i Epsonem się zastanawiasz, to podpowiem Ci, które urządzenie wybrać.

Pamiętaj też, że czasem warto więcej zapłacić za urządzenie i mieć tanią eksploatację przez wiele lat, niż kupić urządzenie za grosze, ale później wydawać miliony na tonery.
Pozdrawiam - Rudy z DrTusz.pl

Jeżeli drukujesz nie za często, z większymi przerwami, to może bardziej odpowiednie dla Ciebie byłoby urządzenie wielofunkcyjne laserowe? Nie wspominałaś, czy chcesz wydruk kolorowy (przy laserówce za drogi) czy monochromatyczny. Jeżeli wystarczy Ci ten drugi - to za około 480 zł możesz znaleźć Brothera DCP1610WEAP1 - który nie tylko drukuje cicho, szybko i dokładnie, ale jest bardzo ekonomiczny, bez problemu współpracuje z zamiennikami, których znalezienie jest bardzo łatwe. Oczywiście pracuje w WiFi.