Urządzenie wielofunkcyjne do 350 zł

Witam. Moja drukarka po ponad 7 latach posługi odmówiła posłuszeństwa i niestety czas jej się pozbyć :slight_smile: Wiem, wiem, było xxxx postów na ten temat, ale było to trochę ogólnie. Dodatkowo znalazłem pewne fakty na temat niektórych urządzeń i prosiłbym wypowiedzenie się na temat tych wad.

Więc tak. Do czego będę wykorzystywał/wymagał od tego urządzenia?

  • 60% będę drukował w czarnym kolarze, reszta w kolorze (proszę nieoferować mi urządzeń laserowych)

  • dużo będę skanował książek (więc tutaj najlepiej, aby pokrywa nie była jakaś super lekka)

  • wymagam dobrej jakości druku oraz skanu oraz dość taniej eksploracji

Jakie urządzenia znalazłem? :

  1. Brother DPC-150 => tusze są dość tanie (3 kolory po 20 ml + czarny po 30 ml = 26 zł), jednak czytałem opinie (nie tylko w tym modelu urządzenia), że drukarka niezbyt dobrze odzwierciedla kolory. Dodatkowo (też wg. opinii), że drukarka czarny kolor składa z kolorów i dopiero jak wejdzie się w tryb „drukuj w odcieniach szarości” to zacznie wykorzystywać atrament.

  2. Epson DX8450 => ogólnie było bardzo dużo pozytywnych opinii na jego temat. Jednak eksploracja może być trochę droga (4 atramenty po 18 ml = 32 zł)

  3. Canon MP540 => opinie (nawet wśród sprzedawców) są takie, że drukarki tej marki mają najlepszą jakość druku z pośród wszystkich drukarek. Mówi się, że drukuje zdjęcia nawet lepiej niż z fotolabu. Gorzej jest z eksploracją. O ile tusz czarny to 39,5 ml (26+13,5 ml) o tyle reszta kolorów jest po 13,5 ml, choć cena za zestaw (22 zł) jest nawet do zniesienia. Gorzej jednak z tym, że trzeba będzie przekładać chipy, a dodatkowo znalazłem tylko jeden rodzaj tuszu tak taniego (firmy PrintLab). Jeżeli ta firma nie sprawdzi się to ceny za inne zamieniki są podobne lub nawet droższe od oryginałów :frowning:

I już sam niewiem co brać. Może Wy mi coś poradzicie. I czy to prawda odnośnie tych opinii znalezionych w Internecie?

Pozdrawiam

Na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy:

Brother DCP-357C

Brother DCP-385C

i

Epson Stylus SX405

Vendor43 dzięki, ale mam pewne wątpliwości.

Brother DCP-357C i 385C => tak jak mówiłem wg. opinii na ceneo drukarka ma problem z oddaniem głębi kolorów.

Epson Stylus SX 405 => znalazłem nawet recenzje na benchmark.pl i dano mu tam ocenę : 4,8/5. Problem jest taki, że znalazłem dwie opinie, które mówią, że niestety są problemy z działaniem zamieników, a z takich bym korzystał.

No i co tu wybrać?

Może ktoś miał zbyt duże wymagania co do jakości wydruków;) A nie można przecież zapominać jakiej klasy jest to sprzęt. Nie jest to profesjonalne urządzenie.

Ja widzę, że ludzie narzekają ale na hałas i szybkość drukowania w tym brotherze: http://sondi.pl/brother-dcp-357c

Ogólnie to nie polecam Ci Brothera - wiem jakie problemy z Brotherem ma moja kobieta - ostatnią usterką jest totalne uszkodzenie wyświetlacza cyfrowego i w tej chwili wszystko co musi robić, robi intuicyjnie na pamięc :confused: Polecam Ci natomiast HP-ki - z kumplem parę dni temu kupiliśmy taki sprzęcik za 320 w Vobisie i naprawdę jest zadowolony z wyboru :slight_smile: Ja sam używam drukarki HP od ładnych paru lat i nie mam powodów do narzekań :slight_smile: