Urządzenie wielofunkcyjne do małej firmy

Cześć szukam urządzenia wielofunkcyjnego do firmy. Druk ok. 100-150 stron tygodniowo (również kolor). Urządzenie 3w1 tj. Ksero, Drukarka, Skaner. Dobrze aby posiadała wifi. Budżet ok 500zł-600zł. Ważnym czynnikiem będzie tutaj jakość druku oraz koszty eksploatacyjne.

Możesz wybrać jednocześnie maksymalnie 2 opcje spośród tych trzech:

  • tania
  • druk w kolorze
  • jakość wydruku

:wink:

nie musi być najtańsza ale aby relacja cena/jakość była korzystna. Druk w kolorze konieczny. Jakość druku - nie będę drukował zdjęć czy pejzaży. Będzie to częściowo tekst + wykresy + proste obrazki. Nie mniej zależy mi żeby wyglądały po prostu “ładnie” :wink:

Da się zrobić! Tylko pamiętaj o regularnym drukowaniu :slight_smile:
Proponuję Epson EcoTank L3111 - urządzenie wielofunkcyjne z baaaardzo wydajną eksploatacją na dolewanych tuszach. Przy takiej częstotliwości drukowania takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne. Niestety bez WiFi.

Z WiFi już nieco poza Twoim budżetem Epson EcoTank ITS L3050.

Daj znać, co sądzisz. Pozdrawiam - DrTusz

Brother DCP J105. Ma WiFi i rewelacyjnie tanie oryginalne tonery.
Zamienniki w granicach ok 18 zł a oryginały ok 25-35 zł za kartridż.

1 polubienie

Dodatkowo chyba w takich brotherach można wymienić zbiorniki na wieczne i też tylko dolewać tusz :wink:

Brother DCP J105 to moja pierwsza myśl, że tak powiem. Jednak w internecie można przeczytać opinie iż jakość wykonania brotherów pozostawia wiele do życzenia a wydruk też jest bardzo przeciętny. Co o tym myślicie? @drtusz Myślałem o epsonie jednak w tym wypadku czytałem, że problemy z zasychaniem głowicy czy tam dyszy przy żadszym drukowaniu. W moim wypadku może być tak, że w poniedziałek strzele te 150 kartek a później może nie być nic lub pojedyńcze kartki… W wakacje to już wogóle żadko będzie używana. Tutaj brother ma tą wydaje mi się zaletę, że automatycznie się czyści codziennie. Ale nie wiem czy podczas takiego czyszczenia nie schodzi zbyt dużo tuszu??

Powiem jako uzytkownik tego modelu. Zdjęc na tym nie drukuję, faktury, pomoce naukowe dla syna czy inne dokumenty. Ja jestem zadowolony.

Kupiłem drukarkę 30 października i jeszcze nie wymieniałem tonerów a zapobiegliwie kupiłem cały zestaw zapasowy :slight_smile:

I dobrze działa samoczyszczenie głowicy na słabej jakości atramencie.

1 polubienie

Mówicie o takich z dolewanymi tuszami to sa też Epsony :slight_smile:
Epson EcoTank ITS L3050 fajne są te dolewania bo szybko i tak nie zasychają + z kodem szkola jest za 599 zł :slight_smile: + 130 zł zwrotu gotówki w promocji cashback :stuck_out_tongue: chyba promocje się łączą

Epson albo Brother - model zależnie od promocji/przeznaczonej kasy.

Najtańsze zamienniki :wink: jeszcze w promocji jest drugi Epson z tym samym kodem