Urządzenie wielofunkcyjne HP DJ F2180 - problem sterowniki

Witam, mam problem z instalacją urządzenia wielofunkcyjnego. Otóż, gdy instalator chce zainstalować oprogramowanie dla drukarki Widnows Vista komunikuje, że sterowniki są złe, proszę o o pomoc.

widocznie vista ich nie toleruje!musisz poszukac na stronie producenta sprzetu sterowniki pod viste!

ArmiaBiałejGwiazdy , jakbyś wiedział drukarki seri F2100 są kompatybilne z Vistą

Sterowniki (+oprogramowanie) dla Twojego urządzenia dla Windows Vista znajdziesz TUTAJ.

Najpierw zainstaluj sterowniki i oprogramowanie, a dopiero potem podłącz urządzenie do komputera, chyba, że instalator poprosi Cię o podłączenie urządzenia w trakcie instalacji.

kuzinio12 , pomimo faktu iż (jak twierdzisz) drukarki te są kompatybilne z Windowsem Vista , spróbuj uruchomić instalatora z kompatybilnością Windowsa XP :!:

Zobacz, może to pomoże :!:

pozdrawiam

Już sobie z tym poradziłem, a właściwie Windows. Skaner i drukarka pracują bez dodatkowego oprogramowania, bo system sam zainstalował sterowniki. Temat uważam za zamknięty.

Witam,

Mam problem z instalacją F2180 pod XP Sp2.

Wykonuję wszystko jak w instrukcji ( instalacja przed podłączeniem urządzenia). W pewnym momencie program prosi o podłączenie sprzętu.

Pojawia się standardowe okno systemu z informacją o nowym urządzeniu. Postepuję zgodnie z instrukcjami. Jednak program nie wykrywa właściwego sterownika i instalka nie może być zakończona.

Ściąganie driverów ze strony HP nie pomaga.

Nie wiem czy to gowno to wina HP czy MS czy może MAXDATA ?

Ale w tym samym dzniu bez problemu zainstalowałem drukarkę laserowa samsunga. A na przykład instalacja drukarki 920c nigdy mi się nie udała.

Myślę więc, że to problem po stronie HP.

Macie pomysł gdzie szukać rozwiązania ?

Dzięki za pomoc.

podłącz drukarkę, jak pojawi się okienko z instalacją sterowników włóż płytę ze sterownikami do napędu i zaznacz automatyczne szukanie sterowników, powinno pomóc

Niestety, nie pomaga.

Na stronie http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,48205. … =&strona=0 znalazłem “przepis” dla innej płyty głównej.

Ja mam laptopa MAXDATA Pro IW 600, Core 2 CPU T5500 1,66 MHz, z Win XP SP2. Nie bardzo też wiem, jak edytować rejestry i zapisy.