Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do biura


(kost) #1

Witam
Szukam urządzenia wielofunkcyjnego laserowego do biura tylko nie HP.
Wymacania: druk dwustronny automatyczny, laserowy, LAN, A4 lub dodatkowo A3, możliwość druku na zamiennikach, niedrogie tonery, gwarancja minimum 2 lata, cena do 3 300zł.


(pocolog) #2

W takiej cenie kupiłbyś jakiś kolorowy laser w a3 pewnie :wink:
W każdym razie polecam coś Brothera. Bardzo dobra jakość, nie grymasi z zamiennikami. Może droższy podczas zakupu od HP, ale cena zwraca się z czasem :wink:


(cardioxide) #3

Ja polecę dla odmiany nie Brothera, nie HP, nie Canona, nie OKI ale japońską Kyocerę. Firma dosyć słabo znana przeciętnemu Kowalskiemu, ale obsługują największe banki i instytucje w naszym kraju. Sam zarządzałem flotą ok. 50 urz. wielofunkcyjnych ich marki i powiem szczerze że są naprawdę niezawodne i bardzo idiotoodporne (nie obrażając nikogo).
By nie być gołosłownym polecę model ECOSYS M5521cdn (jeśli nie potrzebujesz wifi). Modele z A3 są niestety już droższe (i znacznie wydajniejsze) przez co nie wiem czy założony budżet wystarczy.
Po więcej informacji odsyłam na ich stronę lub do polskiego przedstawiciela - firmy Arcus - powinni doradzić, ewentualnie dać kontakt do jakiegoś swojego regionalnego partnera. Zaleciało trochę tanią kryptoreklamą :wink: ale akurat dobrze wspominam te urządzenia.


(kost) #4

Dzięki że podałeś konkretny model, który wygląda ciekawie ale czy nie ma problemu z obsługą zamienników?
Ile kosztuje mogel z obsługą A3?


(januszek) #5

Kyocery bardzo nie lubią zamienników. Z drugiej strony, kiedy stosujesz oryginalne materiały to potrafią działać latami.
Swoją drogą, ile osób pracuje w biurze do którego chcesz kupić drukarkę? Ile mniej więcej miesięcznie stron drukują?


(kost) #6

Jeśli Kyocery nie lubią zamienników te je dyskwalifikuje.
Co do wydajności to od 2000 do 6000 stron miesięcznie.


(januszek) #7

Zakładając, że drukarka będzie używana przez 3 lata, to miesięczny koszt wydruku 6000 str (bez papieru) to ok 440 zł. Być może lepiej pomyśleć o dzierżawie i umowie serwisowej na jakąś konkretną maszynę, z kolorem i A3?


(kost) #8

Dzierżawa nie wchodzi w grę. Zastanawiam się nad czymś od Brother, Lexmark, lub Samsung. Kolega pocolog napisał, że Brother nie robi problemów z zamiennikami, nie wiem jaka jest sytuacja z pozostałymi markami.


(pocolog) #9

Do 3500zł możesz na przykład kupić takiego potworka z podajnikiem na całą ryzę papieru


Osobiście nie miałem z nimi styczności, bo to nie w moim zasięgu cenowym, ale na allegro widzę tonery od 60 do 100zł więc drukowanie nie powinno być drogie.


(Krzysztof Nowak) #10

Znajomy w swoim biurze ma tego Brothera chwali


(cardioxide) #11

Z tego co mi wiadomo to każdy producent w okresie eksploatacji gwarancyjnej może odmówić naprawy na gwarancji z powodu stosowania “nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych”. I tutaj nie broniąc wcale Kyocery, HP i inni robią tak samo. W drukarkach które miałem pod opieką były zamienniki, które nie sprawiały większych problemów, z tych tańszych to chyba ActiveJet-y jak dobrze pamiętam (pracowałem tam z 3 lata temu). To tak słowem wyjaśnienia.
A co się robiło aby była gwarancja i tańsze materiały eksploatacyjne to już nie temat na forum, PW jedynie :wink:


(januszek) #12

Chodzi o to, że tonery Kyocery nie są mieszalne. Można stosować zamienniki ale trzeba pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze używamy ich od samego początku. Po drugie, używamy dobrej jakości zamienników, których producenci gwarantują, że w każdym następnym cartrige będzie dokładnie ten sam proszek. Takie warunki spełnia np Katun.


(pocolog) #13

Niemieszalne? Przecież tu nie było mowy o samodzielnym regenerowaniu tylko o używaniu zamienników. To gdzie coś się ma mieszać?


(januszek) #14

Kiedy wkładasz po raz pierwszy kasetę z tonerem do drukarki to zasypywana jest także kaseta z wałkiem magnetycznym. Potem kiedy wymieniasz kasetę z tonerem, wcześniej użyty toner nadal jest w kasecie z wałkiem. Jeżeli włożysz kasetę z innymi właściwościami elektrostatycznymi tonera niż ma toner w kasecie z wałkiem to po jakimś czasie kiedy oba tonery wymieszają to na wydrukach pojawią się zabrudzenia etc.


(pocolog) #15

Problem wydaję mi się przesadzony, no bo ile tego toneru zostanie na wałku? Na jeden wydruk? Niech się 5 kartek “zepsuje” po wymianie tonera, to chyba nie jest tragedia.


(januszek) #16

Z mojego doświadczenia z Kyocerami wynika, że taki problem jest permanentny i można go rozwiązać wyłącznie serwisowo - trzeba usunąć cały toner z elementów drukarki, wyczyścić i zasypać od nowa, już bez mieszania.

ps. swoją drogą miałem kilka starszych HP do których można było wsadzać cokolwiek i problemów nie było - więc myślę, że spece z Kyocery specjalnie używają jakiegoś bardzo nietypowego toneru.


(pocolog) #17

Ja takiego doświadczenia nie mam, więc nie będę się tu sprzeczał.
Staram się trzymać marki Brother i po prostu nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ba, nawet sam zasypywałem najtańszy toner i jakoś to działało :wink:


(januszek) #18

Faktem jest, że nigdy od nikogo nie słyszałem narzekań na problemy z jakością proszku w zamiennikach do Brothera. Sam mam w domu jakiś prosty poleasingowy model lasera Brother z lan (HL-5250DN), z zamiennikiem. Chwalę sobie :slight_smile:


(kost) #19

Podobno lexmark zapisuje w pamięci informację o tym że urządzenie pracowało na zamiennikach i może być problem z gwarancją.
Czy Brother ma tak samo czy nie i można w razie awarii zmienić kasety na oryginalne i nie ma śladu po tym że urządzenie pracowało na zamiennikach?


(pocolog) #20

Brother nie ma chipowanych kaset o ile mi wiadomo w żadnym modelu.