Urządzenie wielofunkcyjne- możliwie najtańsze, jakie polec.?

Witam serdecznie.

Moje urządzenie wielofunkcyjne, Lexmark P4350 doprowadza mnie o zawrót głowy dlatego postanowiłem się z nim rozstać raz na zawsze. Chciałbym zakupić jakiś nowszy, mniej zawodny sprzęt, jakiej firmy urządzenie polecacie?

Fajnie gdyby tusze były również w przystępnej cenie. Nie orientuję się nic, a nic na rynku, dlatego każdą Waszą propozycję rozważę.

To już trochę staroć (Epson RX620), ale jadę na takim czymś od jakiegoś czasu i jest super. Tusze oczywiście tylko zamienniki - bez problemów po ok. 12PLN; komplet wystarcza na baaardzo długo, zresztą przy tej cenie się nie ograniczam; każdy kartridż osobno; nigdy nie miałem kłopotów, przy czym założyłem, by wydrukować jakąś stronę “full kolor” przynajmniej raz na tydzień. Żadnych kłopotów z zasychaniem, a mam za sobą 15 ryz papieru od zakupu urządzenia. Skaner też się sprawdza. Koledzy polecają sprzęt firmy Brother i (choć nie mam osobistych doświadczeń) zgadzam się z tą opinią - też są tanie zamienniki tuszu.

ja ze swojej strony polecam coś od epsona , mam już to ze 3 lata niecałe, model dx7450 ani jednej awarii nie było, dodają przydatne oprogramowanie do urządzenia no i jakość druku jest bardzo zadowalająca . Teraz już pewnie tego modelu nie ma ale warto wziąć nowszego odpowiednika pod uwagę , pamiętam że zbyt dużo za niego nie dałem wtedy więc to też nie są drogie urządzenia a tusze za 50zł cały komplet masz ,oczywiście istnieją zamienniki ale jakość druku chyba z tego co pamiętam się przez nie obniża

z tego co się na szybko zorientowałem to model sx416 jest całkiem w porządku tylko zależy ile masz na takie urządzenie

poszukaj brother, ja mam tą : http://www.ceneo.pl/2702794 zamienniki dobrej jakości ok 40zl/komplet, jakość bardzo dobra

Właściwie dostałeś już pełną odpowiedź. :smiley:

Epson lub Brother

Może nie są powalające jeśli chodzi o jakość wydruków ale do użytku domowego w 100% wystarczające. To są chyba ostatnie dwie firmy, do których można stosować bez problemów tanie zamienniki. Korzystałem z urządzeń obu producentów i jakość obu jest podobna. Brother w kilku urządzeniach daję możliwość pracy w sieci przez wifi co jest bardzo wygodne jeśli w domu jest laptop.Więc moja rada jest taka:

  1. Szukasz urządzenia, które by cię satysfakcjonowało narzędziowo i cenowo;

  2. Sprawdzasz po ile możesz dokupić do niego tusz (oryginał, zamiennik)

  3. Jeśli ci cena odpowiada - kupujesz. Jeśli nie wracasz do punktu 1.

Na pewno coś znajdziesz dla siebie. :smiley: