Urządzenie wielofunkcyjne widziane w sieci

Siema!

Otóż od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia urządzenia wielofunkcyjnego. Jego przeznaczeniem jest użytkowanie domowe, a więc nie potrzeba mi jakiegoś super nie wiadomo jakiego sprzętu. Ma być w miarę tani, eksploatacja również, a jakość drukowania/skanowania/kopiowania najlepsza do ceny 300-400zł.

Mój wybór padł na dość taniego Brothera ze względu na dość pochlebne opinie, a bardzo niską cenę: http://allegro.pl/item650224633.html

W międzyczasie wpadłem na genialny pomysł próby utworzenia tego kombajnu jako urządzenia sieciowego - mam kilka komputerów i neostradę podzieloną routerem, więc chcę uczynić ten sprzęt o dość dużych gabarytach “ogólnodostępny”.

I tu kolejny zonk: ponieważ używam routera TP-Link W8910 to nie mam wejścia USB na ten sprzęcik. Szukając przed chwilą po necie znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item654226569.html

Tu moje kolejne pytanie: czy jest coś tańszego? Chcę mieć przyzwoite wifi - co najmniej na poziomie mojego TP-Linka i ten port USB.

Oczywiście Brothera jak i tego D-Linka nie zamówiłem jeszcze, więc proszę o wasze własne opinie Może przekonacie mnie do czegoś innego.

Hej,

Czytając Twojego posta nasunęło mi się kilka rzeczy, ale może po kolei… :slight_smile:

Niestety, wskazany przez Ciebie router D-LINK DIR-320 to router DSL, a Ty posiadając Neostradę na dobrą sprawę potrzebujesz router’a ADSL. No chyba że dodatkowy router chcesz podłączyć do już posiadanego - ale to chyba niezbyt dobre rozwiązanie - opóźnienia, podwójne konfiguracje… Gra wydaje mi się nie warta świeczki… :expressionless:

W Twoim przypadku widzę więc jeszcze dodatkowe dwa rozwiązania…

:arrow: kupno drukarki z interfejsem sieciowym - kablowym bądź Wi-Fi. Na Allegro na szybko znalazłem na przykład takiego Lexmarka,

:arrow: kupno tylko i wyłącznie kablowego lub bezprzewodowego serwera wydruku, bez żadnych dodatków i upiększeń - na przykład coś takiego Print Server Planet FPS-1U lub EDIMAX PS-1216U PRINT SERVER 1xRJ45.

Oczywiście z podanych propozycji najbardziej efektywną i funkcjonalną jest wybór urządzenia wielofunkcyjnego z interfejsem sieciowym - dzięki temu unikamy problemów z konfigurowaniem dostępu do urządzenia, szczególnie do możliwości skanowania do konkretnego komputera w sieci… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus