Urządzenie wielofunkcyjne

(Vidia1) #1

Poproszę Was o ocenę tego sprzętu i jego ceny:

:arrow: HP PSC1215 Urządzenie Wielofunkcyjne

:arrow: HP PSC1315 Drukarka/skaner/kopiarka

Czy do tych urządzeń można zakupić tusz regenerowany ?

Jak oceniacie ten sklep, producenta tych drukarek, jednym słowem, czy to dobry wybór ?

Może polecicie coś innego w podobnej cenie.

Chodzi o to, żeby było tanie w eksploatacji i dość niezawodne.

Ma to być urządzenie domowe.

Obecna drukarka (Lexmark) nie spełnia wymagań, ponieważ tusz jest dość drogi, a nalewany szybko wysycha, co jest dość uciążliwe, kiedy się drukuje sporo, ale w większych odstępach czasowych. Poza tym jakość wydruku (szczególnie w kolorze) nie jest zadowalająca.

(Patricko) #2

Jeden z najlepszych.

Rowniez jeden z najlepszych.

W/g mnie dobry wybor.

(Bary1986) #3

Zobacz na http://www.sirius.pl

A jesli chodzi o urzadzenia wielofunkcyjne to odradzam, fakt sa tanie ale dosc awaryjne

Pozdrawiam

(Bażant) #4

Nie polecam kombajnów, chodzi o jakość i awaryjność. Użądzenie nie ,,koncentruje" się na jednym tylko na paru rzeczach i wtedy jakość nie jest też najwyższa.

(Adek09) #5

Nie kupuj!!

Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Taka jest zasada jakości towaru.

(fiesta) #6

Te dwa modele róznią się tylko gniazdem do podłączenia aparatu cyfrowego do wydruku zdjęć z pominięciem kompa. Ale gniazdo to współpracuje tylko z aparatmi HP. Jeżeli nie maz takiego weź tańszą wersję 1215.

(Vidia1) #7

Hmmm....w sumie możecie mieć rację. Za kilka złotych więcej dodatkowo skaner i kopiarka w drukarce, to może być tylko niesprawny bajer :? Zastanowię się jeszcze nad tym.

W takim razie jeśli chodzi o taki sprzęt, czym powinnam się sugerować przy wyborze ? Bo mi takie parametry jak interfejs czy technologia druku za dużo nie mówią...

Jakiego producenta polecacie ?

(Bary1986) #8

Z drukarek polecam EPSON, HP, (unikaj Canona - droga eksploatacja)

Ze skanerow polecam PLUSTEK (ja mam Plustek U12B i smiga az milo)

jesli chodzi o drukarke to jakosci wydruku ale przedewszystkim kosztami wydruku i pojemnikow z tuszem

Jesli zas chodzi o skaner to rozdzielczoscia i iloscia punktow na cal tzw DPI (dip per inch)

Pozdrawiam,

(Adek09) #9

Nie powiedziałbym, że Canon jest drogi w eksploatacji. Czarny tusz kosztuje zaledwie 24 zł a każdy z poszczególnych kolorów okolo 17 zł (oczywiście nieoryginalne) łącznie wychodzi około 80 zł za całość. W przypadku HP, Epsona czy jeszcze innych producentów za pojemnik z tuszem (zazwyczaj bardzo malutki) trzeba zapłacić ponad 70 zł (czarny + kolor >= 140 zł).

Jednak i te ostatnie mają zalety. Pojemnik kupujemy wraz z głowicą (zawsze mamy doskonałą jakość druku). W przypadku Canona wymieniamy jedynie pojemniki z tuszem. Głowica zostaje ta sama. Jak się zepsuje czy mocno zabrudzi trzeba kupić nową drukarke (w naprawę nie ma co inwestować).