Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia będące Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru

Właśnie dostałem mailowe poświadczenie przyjęcia wniosku o świadczenie wychowawcze:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że Pani/Pana wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego został przesłany do wybranego przez Panią/Pana gminnego organu właściwego (wójta, burmistrza/prezydenta miasta lub innej jednostki organizacyjnej gminy) ze względu na miejsce Pani/Pana zamieszkania.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przyznanie świadczenia wychowawczego nie wymaga wydania decyzji. Organ właściwy prześle informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.

W przypadku odmowy przyznania świadczenia wychowawczego oraz rozstrzygnięcia w sprawie nienależnie pobranego świadczenia wymagane jest wydanie decyzji. Wówczas, dalsza obsługa wniosku będzie odbywała się w formie papierowej, a wszystkie pisma i decyzje administracyjne będą kierowane na adres wskazany we wniosku.

Oraz “Dobry Start”:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że Pani/Pana wniosek o ustalenie prawa do świadczenia dobry start został przesłany do wybranego przez Panią/Pana gminnego organu właściwego (wójta, burmistrza/prezydenta miasta lub innej jednostki organizacyjnej gminy) ze względu na miejsce Pani/Pana zamieszkania.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” przyznanie świadczenia dobry start nie wymaga wydania decyzji. Organ właściwy prześle informację o przyznaniu świadczenia dobry start na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.

W przypadku odmowy przyznania świadczenia dobry start oraz rozstrzygnięcia w sprawie nienależnie pobranego świadczenia wymagane jest wydanie decyzji. Wówczas, dalsza obsługa wniosku będzie odbywała się w formie papierowej, a wszystkie pisma i decyzje administracyjne będą kierowane na adres wskazany we wniosku.

Czekam jeszcze na świadczenie 500+.

Dodam, że żadnego wniosku nie składałem, dzieci nie mam, kolejnego mieszkania nie kupuję, adres mailowy mam na imię i niepopularne nazwisko. Magia polskich urzędów :smiley:

BTW. Ten urzędniczy bełkot! Zamiast napisać: “Potwierdzenie przyjęcia wniosku”, to walnęli temat maila:
“Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia będące Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru dla wniosku o świadczenie dobry start SDS-1 nr PIU/WNI/ID/251493525”
:joy:

Czyli ktoś za Ciebie złożył wnioski?
To musisz się odwołać do “wójta, burmistrza/prezydenta miasta lub innej jednostki organizacyjnej gminy” w przedmiotowej sprawie…

Ten post raczej nadaje się raczej na forum prawnicze, a nie na DP

A to niby dlaczego? Ja nie potrzebuję porady prawnej :smiley:

2 polubienia

Przeczytaj może post ze zrozumieniem :wink:

Wyłudzone pieniądze będą przelewane na jakieś nieznane konto, a Tobie każą je zwracać (?)…
Pomijając idiotyczny bełkot urzędniczy to dziwna sprawa.
A może ktoś sobie robi z Ciebie Jaja.

@zbigg47 no właśnie…

To tylko mail. Nie ma żadnej wartości urzędowej. Jak mi zaczną przelewać kasę to się zastanowię komu podziękować :joy:

To skąd urząd ma Twój numer konta?

Nic mi nie wiadomo, żeby mieli mój numer konta, śmieję się przecież :wink: Pomylili adresy mailowe najwidoczniej w bazie danych i tyle :stuck_out_tongue_winking_eye:
Zabawna sytuacja dlatego się nią podzieliłem :wink: Niezły burdel mają w tym archeo! :smiley:

2 polubienia

Ja bym odpisał, Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że z tutejszym adresem emailowym jest powiązany wyłącznie rachunek bankowy o numerze, w związku z powyższym upraszam o stosowne działania celem uniknięcia nieporozumień :wink: Jak przeleją Ci i 10 latach się upomną, to : “Napisałem im, żeby sprawdzili po koncie, ze to nie ja, a geniusze mi wypłacili, cóż…” :wink:

3 polubienia

a to spoko…

A może masz dzieci i nie wiesz o tym? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ta myśl przez chwilę zmąciła mi spokój :joy:

1 polubienie

Wiesz, różnie bywa. Nie dostałeś przypadkiem jakiejś niespodziewanej kartki 23 czerwca?

W tym roku nie, ale kto wie co będzie za rok po tej akcji :smiley:

Chyba że złożysz wniosek 500+ na wypożyczone dziecko. :stuck_out_tongue: Ewentualnie na kota!

Może ktoś ma podobny e-mail i zaszła pomyłka. Ja ostatnio przechodziłem przez to z pewną firmą.