USB 2.0 Ali M5273 nie wykrywa czytnika kart

Witam mam problem z kontrolerem USB 2.0 Ali M5273

Wszystko było w porządku kontroler (współpracował z aparatami, telefonami w trybie 2.0) do puki nie kupiłem czytnika kart Micro SDHC USB. Cały problem polega na tym, że gdy wsadzam sam czytnik do portu USB Windows rozpoznaje go jako dysk wymienny, lecz gdy tylko wsadzam kartę SD 2GB do czytnika system zaczyna zamulać i nie widzi karty nic nie da się zrobić.

Dodam, że sprawdzałem ten sam czytnik z wsadzoną kartą w USB 1.1 na płycie głównej i działa bez problemu widzi kartę ale monituje ze nie działa z pełną szybkością. Poszedłem o krok dalej sprawdziłem jeszcze ten sam czytnik na laptopie z USB 2.0 i również działa bezproblemowo rozpoznaje czytnik i widzi kartę da się kopiować pliki etc.

Sądzę, że problem leży gdzieś w ustawieniach lub sterownikach, wykluczam uszkodzony czytnik czy kartę ponieważ działają na innym komputerze. To samo tyczy się kontrolera również obsługuje urządzenia masowe czy to aparat, czy telefon w pełnym trybie 2.0.

Prosiłbym o jakąś radę wskazówkę, już mi się skończyły pomysły.

Czy to ten (taki sam) kontroler jak ten: http://allegro.onet.pl/item1190589426_k … m5273.html :?:

Na foto widzę złączę do podłączenia dodatkowego zasilania, czy podłączyłeś mu zasilanie (zakładam że masz taki sam lub podobny który też ma złącze do podłączenia zasilania)?

To może być chybiony strzał ale z doświadczenia wiem że czasem rozwiązanie trudnego problemu bywa proste lub z pozoru głupie.

Tak jest to dokładnie taki sam kontroler jak ten na zdjęciu. Niestety próbowałem też podpinać dodatkowe zasilanie - problem pozostaje nadal taki sam.

Po prostu po dłuższej chwili pokazuje Dysk wymienny, ale nie da się w niego wejść, skopiować coś etc. i ogólnie bardzo długo myśli jak chce wybrać na nim menu z prawo-kliku.

To typowy objaw jak system ma problem z odczytaniem zawartości danego napędu/dysku/karty.

Czy z kartą jest wszystko ok, była sprawdzana z tym czytnikiem na innym kompie lub gdy czytnik był podłączany z pominięciem kontrolera?

Czy z innymi kartami są też takie problemy?

Z kartą musi być wszystko w porządku ponieważ była sprawdzana na innym kompie jak również w telefonie działa prawidłowo.

Sprawdziłem jeszcze raz ten czytnik z kartą u koleżanki na stacjonarnym komputerze i działa bezproblemowo wykrywa kartę można kopiować pliki etc.

Na komputerze z kontrolerem Ali mam jeszcze w płycie głównej USB 1.1 i tam rozpoznaje ale nie ma pełnej prędkości z wiadomych względów ale to wspominałem wcześniej.

Sprawdzałem jeszcze inną 8GB kartę i analogicznie ta sama sytuacja jak z tą poprzednią 2GB nie rozpoznaje tylko na kontrolerze Ali

Dodane 18.09.2010 (So) 14:17

Co ciekawe pokaże screen’a na którym widać, że Windows nie wykrył karty i widzi sam dysk wymienny na który nie da się wejść. Natomiast w HD Tune wyraźnie widać, że rozpoznaje kartę USB MassStorage Device (1GB) a na dole jest napisana pojemność 1,8~1,9GB z tym, że też nie da się zrobić testu bo wywala Read Error.

screenc.th.png

Dodane 19.09.2010 (N) 20:10

Sprawdziłem kontroler na innym komputerze i okazało się, że również nie widzi czytnika z kartą. Wywnioskowałem, że wina prawdopodobnie leży po stronie kontrolera i jego niekompatybilności z czytnikiem “gryzą się”.

Spróbuję kupić inny kontroler nie wiem czy dalej pchać się w ALi czy lepiej wziąć VIA ?