USB 2.0 działa powoli tak jak USB 1.1

Witam

Mam problem ( dla mnie nie do rozwiązania ) z predkością transferu na pendriva. Jakiś czas temu korzystałem z windows XP z SP1. Transfer odbywał się bez problemu. Bez wzlędu na to czy podłączałem pendriva do przednich czy tylnych gniazd USB (także przez HUBa) nie było problemu z transferem. Po zainstalowaniu windowsa XP z SP2 (nie wiem czy to ma znaczenie) sytuacja się zmieniła. Obecnie skopiowanie na pendriva np filmu o wielkości 700 Mb trwa od kilku do kilkunastu minut.

Jest tak mimo, że benchmark programem HD Tune wykazuje transfer 12-14 Mb/s (czyli teoretycznie gniazdo pracuje jak USB 2.0). W BIOSIE włączona jest obsługa USB 2.0. Wydaje mi się że zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki.

Bardzo proszę o jakąś radę.

A ja mam co do tego wątpliwości. Zainstaluj jeszcze raz sterowniki od chipsetu płyty głównej, a w szczególności zwróć uwagę na stery USB Hi-Speed.

Dodatkowe info

Nic z tego. Pobrałem aktualne sterowniki do płyty ze strony producenta. Zainstalowalem i nic. To jakaś dziwna sprawa. Na poprzednim systemie było ok a korzystałem z tych samych płytek instalacyjnych (zmienił się system). Dodatkowo mam pochodny problem z pendrajvem. Nie ma żadnego zabezpieczenia przed zapisem a jak próbuję coś skopiować na niego na cudzym komputerze to mam komunikat o zabezpieczeniu przed zapisem. Jakim zabezpieczeniu ?? Nic takiego nie ma w tym pendrajwie. To też się zmieniło bo wcześniej bez problemu przenosiłem na nim dane na inne komputery i odbywało sie to we właściwym tempie i bez problemów. ile powinno trwać (+/-) przenoszenie 700megowego filmu na pendrajva? U mnie trwa kilka minut.

Wyczytałem gdzieś że mój problem ma związek z SP2 ale nie wiem czy to nie jakaś bzdura.