USB 2.0 Problem z rozgałęźnikiem

Witam, mam pewien problem, używam takiego 4-portowego my.php?image=263764120wi1.jpg

Pozdrawiam

A może ten hub nie obsługuje standardu USB 2.0 i działa jako USB 1.1 wtedy transfery będą o wiele mniejsze. Bo rozumiem, że różnica transferów jest na tym samym gnieździe USB i hub jest podłączony do gniazda USB 2.0 tak?

tak właśnie… do tego samego gniazda

Złączono Posta : 09.11.2007 (Pią) 16:32

hab obsługuje ten standard ale strasznie wolno sie kopiuje a u kumpla jak byłem z pendrive to strasznie szybko

Chyba nie bardzo rozumiem, u kumpla jak byłeś z pendrive’m to używałeś tego rozgałęźnika czy nie? Jeśli Hub USB obsługuje USB 2.0 i nadal działa bardzo wolno, to pozostaje pytanie czy gniazdo USB w komputerze, do którego podłączasz Huba jest gniazdem USB 2.0? Niektóre płyty główne mają kilka gniazd USB 2.0 i kilka gniazd USB 1.1.

Tak więc upewnij się, że Hub jest podłączony do gniazda USB 2.0. Jeśli wyeliminujemy tą możliwość to będziemy szukać dalej.

Pozdrawiam.

a jak to sprawdzić czy mam 2.0 czy 1.1 ?

Poczytaj dane techniczne modelu swojej płyty głównej - np. na stronie producenta albo w instrukcji dołączonej do płyty głównej.

tego , ze pendrive sandisc usb2.0 2 gb niedziała pokazuje mi jedynie jego wielkość i ilość zapełnionego miejsca - są na nim zgrane pliki z innego komputera . gdy otwieram na swoim kompie zawartość wygląda napustą .

win xp sp2