USB 2 a może 1.1? jak to sprawdzić

Witam, dziś własnie dostałem pleyera z USB 2.0,

moja płyta główna na pewno USB2.0 obsługuje.

no ale czy działa w 2.0? czy 1.1

chodzi o szybkość kopiowania danych, i nie wiem czy faktycznie mam ten 2.0

jaka jest prędkość kopiowania danych na USB2.0?

Poczytaj:

:arrow: http://definicje.digipedia.pl/def/179550586.html

policzyłem i okazuje się że kopiuje 10MB w 14sek

czyli około 700KB/sek

czyli wychodzi na to że to jeszcze wolniej niż USB1.1

co ja mam z tym zrobić?

Czas całej operacji nie zależy tylko od samej przepustowości magistrali USB. Jak płyta ci obsługuje, masz uruchomione USB w biosie i wgrane sterowniki USB do systemu to nie ma bata, musi ci działać na 2.0 A sama predkośc kopiowania to już moim zdanie bardziej złozona sprawa.

nie potrzeba żadnych sterowników XPek wykrywa urządzenie i samodzielnie go instaluje, wg producenta sterowniki potrzebne tylko pod win98.

ale podczas uruchamiania się i w ustawieniach widać coś o USB2.0, a jednak ta prędkość kopiowania chyba nie jest zadowalająca.

tzn że szukać czegoś w biosie?

no będę szukał

Poszukaj - powinna być jakaś pozycja z USB w nazwie którą trzeba mieć na “Enebled” żeby działało. A producenci płyt często dają na krążkach sterowniki do USB. Fakt ze winXP sam ma w sobie stery do USB ale że są to najlepsze sterowniki do każdej konfiguracji sprzętu to śmiem watpić. XPek zainstaluje ci również np karte graficzną w trybie True Color czego 98 nie potrafił a mimo to nie wyobrazam sobie powaznych zastosowań kart graficznych bez doinstalowania sterowników Ati czy nVidii. Z usb sprawa może nie jest to aż tak ewidentna jak z grafiką, ale jednak.

znalazłem w biosie wyraźną opcję do włączania USB2.0 opcja ta jest aktywna, ale nie widzę żadnych efektów, dalej na skopiowanie 10MB potrzebuje od 13-15sek.

wrzucilem płytę ze sterownikami do płyty głównej, faktycznie jest możliwośc zainstalowania USB2.0, ale po takiej próbie otrzymuje komunikat:

******************************************

USB 2.0 Driver Installation Guide

Windows XP

Instruction for users who don’t have SP1 installed

  1. Make sure your system can connect to Internet.

  2. Link to Microsoft Windows XP SP1 download page.

  3. Click “Network Installation” in Installing SP1 on Multiple Computers column. (You can choice “Express Installation” in Installing SP1 on Your Computer column, if you don’t want to download full SP1 file.)

  4. Select your language and click “Go” button.

  5. Click “SP1 Network Installation (32-Bit)” to start download Windows XP SP1.

  6. After download finished, execute the SP1 file to update your Windows.

  7. After Windows update finish, click “Start”->“Control Panel”.

  8. Double click “System”.

  9. Select “Hardware” tab and click “Device Manager”.

  10. Right click on “Universal Serial Bus (USB) Controller” and click “Update Driver…”.

  11. Click “Next” and system will search and install USB 2.0 driver automatically.

*****************************************************

to jest conajmniej zabawne bo mam XPka i SP2 więc, a próba zrobienia tego, co jest wyżej wypunktowane nie daje żadych rezultatów

Więc może płyta nie obsługuje USB 2.0 lub brak sterów do USB 2.0 bo SP2 nie załatwiło sprawy.

Menadzer urządzeń i zobacz co w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej słychać.

Po wgraniu SP2 sprawe USB 2.0 powinna rozwiązać ta poprawka i sama zainstaluje potrzebne stery jeśli nie to trzeba dograć z płyty CD do płyty głównej lub producent płyty i ściągasz ster dokładnie do twojego modelu płyty i wgrywasz.

Jeśli chodzi o to co masz na płycie głównej poczytaj specyfikacje płyty głównej czyli książeczka do płyty lub net.

Program dodatkowy.

http://www.lavalys.hu/pre/everesthome/e … d_0292.zip

płyta na pewno obsługuje USB2.0, w biosie też jest włączone.

mam XP z SP2 a USB kopiuje około 700KB/sek- to zdecydowanie za mało

Jeśli sprawdziłeś i z USB wszystko dobrze w kompie to sprawdz urządzenie na innym kompie i zobacz jaki tam transfer.

Sprawdź kompa na innym urządzeniu USB.

Możliwe że wina leży po stronie urządzenia lub jego konfiguracji.

Poczytaj

transfer przez USB

wrzuć urządzenie do netu i poczytaj może coś ciekawego o nim pisze

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

JN tak własnie zrobie, sprawdzę na innym kompie. no i podszkole się w tym kierunku,

jak to mówią “czytanie i szukanie nie boli” :wink:

dzieki za info