Usb 2

Witam. Do czego wogule służy te USB 2 ??

Wydaje mi się po nazwie, że chodzi o coś z wejściami usb, czy coś.

Możecie mi wytłumaczyć to ??

PS. Ostatnio nieche mi się włożyć klawiatura do wejścia. Czy to może być spowodowane brakiem tego USB 2 :lol:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Może być to spowodowane zbyt dużymi rozmiarami klawiatury w stosunku do rozmiarów gniazda Universal Serial Bus

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

A to dobre… :smiley: :hahaha: :smiley:

A tak na serio…

Jeżeli masz klawiaturę na PS/2 to jej też raczej do USB nie podepniesz :wink:

No może trzeba odwrócić wtyczke klawiatury o 180 stopni i spróbować wsadzić do gniazda,obejrz wtyczke i gniazdo i będziesz wiedział o co chodzi.

A czy google nie działają i czytać się nie chce.

Wrzuć i poczytaj.

USB1.1

USB2.0

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

adpawl napisał:

Podepniesz są dostępne odpowiednie przejściówki.

To tak: Ostatnio wymieniłem płytę główną, kupiłem klawiaturę Tracera. Klawiatura to Klawiatura TRACER Nemo TRK-16NIM black. (tylko że ja mam białą) Jest ona na http://www.tracer.pl . Kiedy kupiłem płytę i “włożyłem” ją do kompa, wgrałem Winde i uruchomiłem ją, klawiatura dała się podpiąć. Teraz już końcówka od klawiatury nieche się włożyć do dziurki :smiley: :smiley:

Przedstawiam 2 obrazki. Pierwszy przedstawia końcówkę klawiatruy, która mi wchodzi normalnie i działa, a drugi przedstawia końcówkę klawiatury Tracera.

teraniejsza4yb.jpg


tracer8fb.jpg

Bardzo możliwe, że w płycie głównej coś jest nietak z wejściem na klawiaturę. Jak widzicie te 2 obrazki różnią się tym, że Tracer ma taki jakgdyby prostokąt co jest zaznaczone, a moja klawiatura tego niema. Kiedy włoże “Tracera” do wejscia od myszki to wchodzi spoko.

Please, help me !!

Z przejściówką, to każdy głupi podepnie… :smiley:

Ale bez niej już wtyczki PS/2 do gniazda USB nie wsadzisz! :stuck_out_tongue:

Wracając do problemu (wcale nie dotyczy on USB lecz PS/2)

Drastycznym, aczkolwiek raczej skutecznym rozwiązaniem było by wyłamanie tego elementu w wtyczce … :x

Chodzi o “ten element” w wtyczce od Tracera?

Tą klawiaturę prawdopodobnie opycham więc jak bym to wyłamał i by się całe 45zł poszło w *** ? :lol: