USB 3.0 kompatybilne wstecz?

Chcę zakupić dysk 5.25 do laptopa jednak aby go uruchomić potrzebuję mostek. Zainteresowałam się tym. Problem jest taki że mam w laptopie USB 2.0. A mostek obsługuje USB 3.0. Zapytacie po co mi 3.0? Otóż będzie na zaś gdy wymienię sprzęt na nowy. Powstaje pytanie czy wtyczka 3.0 będzie pasować do 2.0 i czy dysk zadziała?

Tia, usb będzie kompatybilne. Nawet do 1.1 :slight_smile:

Nigdzie w dzisiejszych czasach takiego nie kupisz. Możesz co najwyzej kupić 3,5’’ , 2,5’’ lub 1,8’’

Z tego co mi wiadomo nie istniało USB 1.0 tylko USB 1.1

Zgadza się mój błąd. Miało być 3.5’ :oops:

Kup 2,5’’. Lekki i nie potrzebuje zewnętrznego zasilania co wpłynie na jego mobilność. Przejściówka jest OK. Ale proponowałbym jednak dysk zewnętrzny ze złączem USB 3.0. Jesli kupisz dysk ze złączem SATA to będziesz musiał podłączać przejściówkę i dodatkowo mieć gniazdko zasilające 230 V. Co do takich dysków to jeszcze takie ciężko znaleźć. Jeśli sa to ze złączem 2.0 nie 3.0. Ale poszukaj bo nowe USB daje 10-krotnie wyższy transfer.

Witam i dziękuję za opinie. Zamówiłam dysk WD My Passport Essential SE 1TB USB3.0 Black. Przeglądając Allegro natknęłam się na podobny dysk WD Passport Essential SE 2,5 1TB USB 3.0/2.0 i tam pisze USB 2.0/3.0. Czy to oznacza że ten co zamówiłam jest tylko na USB 3.0? Skoro mam w laptopie 2.0 to mi na nim nie pójdzie. Ktoś wyżej napisał że USB 3.0 jest kompatybilne wstecz jednak po tych aukcjach całkiem ogłupłam. Jak to w końcu jest?

Będzie działał na obu portach, Komputronik go opisał jako tylko USB3.0, ale na stronie producenta pod tym samym numerem produktu jest 2.0 i 3.0

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=430

WDBACX0010BBK USB 3.0 and USB 2.0 1TB

Super! Co za szybka odpowiedź. Wielkie dzięki :slight_smile: