USB 3.0 - nie ma prądu. Czasem

Niedawno kupiłem sobie nowy laptop. Jest to Acer E1-772G i5.

Kiedy wyłączę komputer i ponownie go włączę porty USB 3.0 nie są włączne, mówiąc sciślej - nie ma w nich prądu.

Nie działa ani nadajnik/odbiornik myszki, ani głośniki (potrzebują USB jedynie dla prądu), ani pendrive.

I gdyby tak było zawsze  - dla mnie żadna sprawa - od razu rekalmacja. Ale problem da się “naprawić” - wystarczy, że jeszcze raz uruchomię laptop (nie mylić z “uruchom ponownie” - ta akcja ani nie naprawia ani też nie psuje o ile USB 3.0 działa). I teraz USB 3.0 działa jakgdyby nic. Czasem kolejny restart “psuje”(zwykle) znów USB a czsem nie(rzadziej). Ktoś się spotkał z takim wariactwem? Praktycznie 50% włączeń laptopa kończy się nie/działającym USB 3.0…

 

Aktualizowałem sterowniki (OS to Win 7x64 HP), BIOS i dalej kicha.

Za wszelkie sugestie z góry dzięki

 

PS Podobny temat podniosłem na forum X-KOM.PL gdzie kupiłem laptop, narazie bez odpowiedzi.

 

Zaktualizuj sterownik USB 3.0 https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=22824

Napisałem przecież, że zaktualizowałem - dokłanie tej wersji użyłem.

Problem jednak wygląda na sprzętowy, laptop tak samo się zachowuje, nawet kiedy wyłącze go z poziomu BIOS-u to włączy się bez USB3.0, wejście do BIOSU-u, ponowne wyłączenie, USB  włącza się razem z komputerem.

Pech… Coś czuję że czeka mnie “przygoda z serwisem”

W każdym razie dzięki za zainteresowanie się tematem.