Usb 3.0 nie wykorzystuje swojego potencjału

witam. na początku zwracam się do admina, jeśli temat założyłem w złym dziale proszę o przeniesienie. Mam taki problem, otóż posiadam laptopa hp pawilion g7, z wejściami usb: 1x3.0 oraz 2x2.0 wczoraj zakupiłem dysk zewnętrzny seagate slim 500GB z USB 3.0 i gdy go podłączę pod gniazdo USB 3.0 przesyła pliki albo stosunkowo wolnobo maks 20Mb/s a wydaje mi się że powinien zdecydowanie szybciej to robić. W czym może tkwić problem? Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc.

Napisz może jaki to konkretnie dysk, bo możliwe że to on jest zbyt wolny aby zapewnić dane z większą prędkością niezależnie od standardu jakim jest podłączony do samego komputera.

Robiłeś zapis i odczyt dużego pliku, np. 500MB czy1GB? Robiłeś testy jakimś programem do testowania szybkości transmisji danych na dysk?

dysk to Seagate slim 500GB (ten z Biedronki za 199zl) zgrywałem z komputera folder fotografie 4,13 GB i przesył trwał około 4 minut, w niektórych momentach pokazywało do 27Mb/s. testów nie robiłem bo nie wiem jakim programem wykonać etc 

http://www.attotech.com/disk-benchmark/