Usb 3.0 - słaby transfer

Witam mam dysk zewnętrzny z usb 3.0 i tu pojawia się problem z prędkością przesyłania ponieważ powinna mieć około 120 mb/s a jest tak tyko na początku przez około 1 min potem cały czas spada az do 40 -30.

I tu pytanie czym, to jest spowodowane że tak ta szybkość spada oraz co można zrobić aby cały czas sie utrzymywała

Mam również 2 pytanie ponieważ znalazłem na stronie AsRcok program xfast usb który podobno podnosi wydajność portów usb 2.0 i 3.0 ale u mnie on w ogóle nie nie daje czy to może być spowodowane??

Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję

Masz dysk z USB 3.0, ale w kompie masz 2.0 - zagadka rozwiązana.

Program przyśpieszający? A czy potrafi on przerobić mikrofalówkę w piekarnik?

Nie ma czegoś takiego! USB 2.0 i 3.0 różni się budową i tego żaden programik nie zmieni. Są kompatybilne ze sobą 2.0<->3.0, ale prędkość będzie dostosowana do 2.0.

Taki ciemny aż nie jestem żeby stwierdzać ze mam usb 2.0 jak mam usb 3.0 a jeśli nie wierzysz sprawdź płytę i przekonaj się sam :wink:

Asrock 880GMH/U3S3 AMD 880G Socket AM3+

W takim razie sprawdź czy do odpowiednich portów włożyłeś, bo masz 4x USB 2.0 i 2x USB 3.0.

I zaktualizuj sterowniki dla płyty głównej (w tym portów).

Mam do odpowiedniego portu włożone bo we wtorek przyszedł mi dysk i było ok ale od wczoraj cos mi zwalnia ta prędkość

A co do tego programu to wyczytałem na innych forach ze podobno innym działa ale dlaczego u mnie nie chce?

http://www.asrock.com/mb/AMD/880GMHU3S3/?cat=Download

Pamiętaj, że dysk musi być ODPIĘTY.

Dzięki niby lepiej ;x

A teraz wracając do tego programu to jak go włączam to zamiast polepszyć transfer to go obniża oO

Nigdy nie korzystałam z tego programu więc nie powiem co i jak choć sama mam ASRock’a. Ze znalezionych na szybko informacjami wykryłam, że nie na wszystkich płytach ten program działa, ale na twojej raczej powinno. Raczej, bo nie na wszystkich listach które widziałam widnieje twoja płyta.

http://www.asrock.com/feature/XFastUSB/index.asp Tu masz link, a w nim wideo jak się to obsługuje.

Dobra chyba daruje sobie ten program skoro on ma polepszać wydajność a mi obniża to nie ma sensu go trzymać

Można zamknąć i dzięki za odpowiedzi