USB B – Bluetooth adapter

Witam, mam interfejs diagnostyczny do auta tylko on jest na kablu a chciałem połączyć po bluetooth. Kabel jest taki standardowy: USB B — USB A. Czy jest jakiś adapter USB B – bluetooth ? z tego co widziałem nie ma, jedynie USB B – USB F/F i tutaj jakiś adapter bluetooth na USB podłączyć ? tylko niestety zasilanie jest v12. Czy ktoś się orientuje w tym temacie ? Czy takie podłączenie może działać ? Czy komputer wykryje urządzenie po bluetooth?

Nie łatwiej kupić po prostu interfejs na bluetooth?

nie za bardzo bo to spore koszty, a jak mam już ten to może w tanich pieniądzach by kupił jakiś adapter. Myślisz że będzie działało takie połączenie USB B – USB F/F – adapter / przekaźnik v12 który odbiera sygnał z urządzenia po USB a przekazuje po bluetooth ? czy woglę jest taki adapter ?

Taki podstawowy interfejs OBD na Bluetooth, w sam raz do monitorowania parametrów (a nie przeprogramowywania sterownika silnika) to koszt 15 - 30 zł.

tak ale to za przeproszeniem g. :smiley: nic tym nie sprawdzisz porządny interfejs kosztuje karę tys. np vcds, opcom, czy inne. wiem można kupić od razu na bluetooth ale nie tego dotyczy temat :stuck_out_tongue: jak tanim sposobem to zrobić ? a może zupełnie inaczej przeciąć kabel i bezpośrednio podłączyć moduł BT ?

No to tanim sposobem nie da się :slight_smile:

Ciekawy temat. Myślę że prędzej zrealizujesz bezprzewodowy port USB przez WiFi. Było takie urządzenie, które jest bezprzewodowym HUB’em USB https://www.icron.com/products/icron-brand/legacy/usb-wi-ranger/ ale już go nie produkują (było ich kilka i żadnego już nie ma w produkcji).

Inna opcja, to podłączasz interfejs diagnostyczny do laptopa, na którym instalujesz program do zdalnego USB https://www.virtualhere.com/ - więcej tutaj USB to Wireless to USB ... is it possible? - Super User - oczywista wada, wymaga laptopa, ale jeżeli masz jakiś nieużywany a zależy Ci żeby mieć diagnostykę wygodnie na komputerze za burkiem, to może to jest jakiś pomysł.

Można to też zrealizować na urządzeniach typu Raspberry Pi https://usbip.sourceforge.net/ - generalnie trochę zabawy i nie gwarantuje od razu sukcesu.

No i inna oczywista i prosta opcja, to interfejs diagnostyczny podpinasz do laptopa i do tego samego laptopa łączysz się przez zdalny pulpit wygodnie z za biurka z komputera stacjonarnego.

Podobne tematy:

W ogóle dlaczego nie może być po kablu USB? Jeżeli problem to odległość, to są długie kable aktywne, Usb Kabel Aktywny - Niska cena na Allegro.pl które możesz przeciągnąć nawet 15 metrów do stacjonarki - z tym że z takimi długościami nie wszystkie urządzenia działają. Trzeba próbować.

Podstawowe pytanie brzmi jakie auto, bo np. do PSA musi być Lexia, inaczej to sobie można co najwyżej zobaczyć prędkość i ciśnienie oleju.

widzę jest to wykonalne przez Raspberry Pi ale chyba dużo zabawy by z tym było. Szukam jeszcze takiego urządzenia hub USB - wi-fi ale coś marnie idzie. hm a jak by tak mini PC na usb ? czy v12 zasiliło by go ?

V12? Chodzi Ci o 12V (woltów)?

A co właściwie chcesz zrealizować, bo trochę się gubię. Jaki był cel przejścia na transmisję bezprzewodową skoro teraz zaczynamy patrzeć w stronę zabudowywania mini PC w samochodzie?

Bo cały temat zaczyna wyglądać jak klasyczny XY problem - Wikipedia

tak jak w temacie zamiast adpatera użyję mini pc na usb z którym się połączę po wi fi przez zdalny pulpit i efekt uzyskany i koszt też malutki. pytanie czy z gniazda 12V (woltów) zasilę ten mini pc ? i czy na nim zainstaluję np. vcds ?

Ten czyli który?

coś takiego: Intel Compute Stick niestety jest do niego zasilacz ale nie widzę innej opcji.

W Internecie jest takich urządzeń typu Mini PC na 12v od groma. Trudno mi coś doradzić, bo nie mam z żadnym do czynienia. To co znalazłem na szybko na ALI https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-mini-pc-12v.html , jedne z tańszych:

Do takiego komputerka musisz kupić jeszcze licencję na Windowsa. Jeżeli chcesz korzystać ze zdalnego pulpitu RDP wbudowanego w system to musisz mieć Windows 10 Pro, a jeżeli zadowoli Cię rozwiązanie typu VNC to wystarczy Windows Home. Pro w pudełku można tanio kupić na Windows 10 Pro Box - Niska cena na Allegro.pl - nie wiem dlaczego taka niska cena.

Opcja z Windows Pro ma taką zaletę, że np zaznaczając jeden „haczyk” możesz podłączyć drukarkę z komputera stacjonarnego do komputerka zdalnego i wydrukować na niej przez zdalny pulpit np jakieś wyniki pomiarów.

Nie wiem jak ten procesor i czy da radę z W10. Może ktoś z forumowiczów, z większym doświadczeniem z tego typu sprzętem, wypowiedziałby się w temacie Mini PC 12v. Fajnie kupić coś sprawdzonego.

Ja bym zaczął od sprawdzenia jakiego systemu wymaga oprogramowanie diagnostyczne

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.