USB działa poprawnie, ale tylko teoretycznie

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli temat się powtarza.

A więc mój problem jest następujący. Ekhem…

Pewnego spokojnego dnia siedząc w internecie przed kompem stacjonarnym nie wiedzieć czemu zresetował mi się komputer. Włączyłem go ponownie i co zastałem? Ani jedno urządzenie USB nie działało poprawnie. Według Menadżera Urządzeń urządzenia USB działają poprawnie. Ot, co. Przy podłączaniu jakiegokolwiek sprzetu nie pojawia się komunikat w stylu “Nie rozpoznano urządzenia USB”, tylko cholera nic. Kompletnie nic. Czytałem porady, że należy odinstalować wszystkie USB nastepnie uruchomić ponownie komputer, odptaszyć w zarządzaniu energii itp. Nie zrobiłem jednego, otóż… nie zainstalowałem najnowszych sterowników, ale problem w tym, ze nie wiem w jaki sposób mógłbym to zrobić. Nie mogę podłączyć internetu, bo ma wtyk USB, nie moge zrzucić na pendriva z tego laptopa, ponieważ, pendrive ma wtyk USB itd. itp, a nawet etc.

Nie mam kompletnie pomysłu co z tym zrobić. Komputer jest nówką, świeżo kupioną. Wszystko było wporządku na sterownikach dołączonych do płyty głownej, więc, nie wiąże zbyt duzej nadziei, ze po zainstalowaniu nowiutkich sterów będzie okey.

To dopiero problem, no nie?

Pozdrawiam i wiąże wielką nadzieje, ze jeszcze dzisiaj rozwikłam tą łamigłówkę.

PS. Może to się przyda = posiadam następujący sprzecior.

  • płyta główna EVGA NF 650i Ultra

  • procesor Intel Core2 Duo E 4500 @ 2.20 Ghz

  • karta graficzna ATI RADEON HD 2600 XT

No i tyle na ten temat.

jaki masz system operacyjny ??

Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 2. Wersja 2002. Oryginał.

spróbuj usunąć obsługę usb z poziomu rejestru -> uruchom regedit (polecenie uruchom w menu start)

przejdź do gałęzi o ścieżce : HKEY_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSET\ENUM\ :

są gałęzi

USB,USBSTOR (pamięci masowe usb), na każdej gałęzi kliknij prawym, uprawienia (lub podobnie) i dla grupy Wszyscy nadaj prawa -> PEŁNA KONTROLA (lub podobnie). kliknij ok, obie gałęzi usuń. uruchom ponownie komputer.

A więc :

Zrobiłem wszystko po kolei tak jak powiedziałeś. Po uruchomieniu komputera pojawiła się informacja o wykryciu nowego sprzętu, a mianowicie “główny koncentrator USB”, sprzet został poprawnie zainstalowany, ale po podłączeniu pendriva, lub klawiatury pod wtykiem USB nadal nic. Wszystko jak poprzednio. Dodam, ze sprzęt jest nowy i był przetestowany na tym laptopie. Wszystko ładnie, pięknie śmiga. Nie mam pojęcia, gdzie leży pies pogrzebany.

Pozdrawiam i dziękuje za chęci pomocy.

masz na obudowie wyprowadzone usb ?? tzw front panel ?? to jest dodatkowy kontroler usb podłącz do niego, do tej pory rozumiem podłączałeś z tyłu ?? kiedy przestały działać usb ??

Tak posiadam z przodu dwa wejścia USB. Problem w tym, że tych również nie czyta. Kaplica. Podłączałem z przodu, z tyłu, i z tyłu i z przodu i tak na zmiane. Nadal nic. Kiedy przestały działać? Hmm. Jak już napisałem od pewnego zresetowania komputera. Mam też taki problem, śmiem twierdzić, ze to złe ustawienie w biosie, ponieważ w momencie kiedy jest mozliwość wejscia do Biosu poprzez kliknięcie “delete” u mnie zatrzymuje się, i żeby kontynuować, należy kliknąć “F1”. Problem w tym, że juz wtedy padły mi USB i nie mogłem przez jakiś czas uruchomić komputera, ponieważ klawiatura ma wtyk USB. Nie mogłem uruchomić, aż do momentu zakupu dwóch przejsciówek i to pod mysz i to pod klawiature.

płyta jest w miarę nowa a zatem opcja USB MOUSE/KAYBORD SUPPORT na pewno jest włączona, skoro nie możesz wejść do biosu wygląda na to iż wysypały się wszystkie usb na płycie głównej - serwis gwarancyjny.

możesz jeszcze zresetować cmos (ustawienia biosu) przez wyjęcie baterii przy jednoczesnym wyłączeniu komputera (i odłączenia) od prądu. być może usb zostało wyłączone w skutek jakiegoś błędu biosu.

Tak, opcja jest włączona. Moge wejść do biosu, wcześniej nie mogłem bo nie czytało mi klawiatury pod USB, a teraz mam podłączone pod ten “okrągły” wtyk.

Mógłbyś mi bardziej przybliżyć wyjęcie tej baterii przy jednoczesnym wyłączeniu komputera? Daje mi to troche do myślenia. Prawdopodobnie masz racje z tym błędem. Miałem juz wczesniej mały problem z zasilaniem i komputer dosyć często się wyłączał, być może to jest przyczyną mojego problemu. W jakis sposób zresetować cmos, masz na myśli “default settings”? Jesli tak, to nie poskutkowało.

ps/2

napisałem, odłączasz komputer z prądu - fizycznie i wyjmujesz baterię, po czym ją po chwili wkładasz.

możliwe, co to za zasilacz ??

Ok, fizyczne odłączenie komputera poprzez wyjęcie baterii nie poskutkowało.

W jaki sposób sprawdzić, co to za zasilacz? Wiem tylko, że pochodzi jeszcze od starego komputera.

naklejka jest na nim, odkręć obudowę i sprawdź :slight_smile:

:smiley: nie mam pewności, czy to to, hehe.

  1. W/ NOISE KILLER

  2. BALL BEARING FAN

  3. ATE


OK

  1. HI - POT

OK

Znajdują się tam takie 4 nalepki.

zasilacz natychmiast do wymiany ;-).

A więc do wymiany. I tyle na ten temat. Miejmy nadzieje, że po wymianie wszystko będzie gitara.

Dzięki wielkie za poświęcony mi czas. Adres forum ląduje w ulubionych. :slight_smile:

Pozdrawiam