USB i audio na przednim panelu nie działa

Witam.

Kupiłem komputer złożyłem go i wszystko działa prócz 2 USB, audio z przodu i diód. Wszystko podłączyłem chyba tak jak kazali i power i reset działa ale diody, usb i audio na pzrednim panelu nic ;/ Usb z tyłu działa ale z przodu nie. Dlaczego?? Szukałem o tym w internecie ale nic nie znalazłem.

Na pewno wszystko dobrze podłączyłeś?

To, że nie świecą diody sugeruje, że jednak nie.

W obudowie są kable które trzeba odpowiednio podłączyć do płyty głównej - posprawdzaj wszystko jeszcze raz.

Posprawdzaj ale jak ;/ z tego co wyczytałem to mam wszystko dobrze podpięte. Nie trzeba czasem coś ustawiać w biosie??

To ze diody nie świecą sugeruje że są podłączone odwrotnie. Możliwe że i przyciski są podłączone odwrotnie, mimo że działają. Łatwo się pomylić, np. na kabelku może być oznaczona strzałką żyła masy, a na płycie pin sygnału. Wtedy trzeba odwrócić kabelki zarówno lampek, jak i przycisków.

Audio może nie działać gdy płyta główna ma wyjście HD Audio, a obudowa kabelek AC97. Nowsze obudowy mają kabelki z dwiema końcówkami, zarówno HD Audio, jak i AC97, obydwa wyglądają identycznie, jednak mają zupełnie inne połączenia styków.

Jeśli to obudowa ze starszym kabelkiem, zawsze można w BIOSie ustawić format styków na AC97, w płytach Intela (producent płyty, nie chipsetu) może to się nazywać Front Audio Legacy czy jakoś podobnie.

Nie mam pojęcia dlaczego USB nie działają, tych kabelków nie da się podłączyć nie tak jak trzeba. Chyba że to obudowa Foxconna z kabelkmi z jednorzędowymi złączami. Wtedy jeden rząd można spróbować podłączyć do jednego złącza na płycie głównej, a drugi do drugiego złącza, zamiast obydwa do jednego złącza.

Jeśli to standardowe dwurzędowe wtyki, to BYĆ MOŻE usb zacznie działać po prawidłowym podłączeniu styków lampek i przycisków (mogło być jakieś zwarcie do masy).

mam ten sam problem z przednim wyjściem słuchawek, mam podłaczyc AC97 audio czy HD audio? i druga żecz to nie dziłają diody. kupiłem obudowe za 200zł i tak bardzo chiałem zeby były sprawne… pomoże ktoś jak zrobić żeby świeciły? podłaczyłem juz ruznie i chodziasz jedna powina działać… inna sprawa to mały głosniczek systemowy gdy go podłącze to buczy cały czas!! co mam zrobić? wenylatory się kręcą i temperury są ok więc nie powinien buczeć. na razie go wymontowałem. najbardziej zależmy mi na tych diodach…

daje link do instrukcji płyty http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep31-ds3l_21/download/manualw PDF zajmuje 5,1 mb jak ktoś może pomoc podłączyć przedni panel będe wdzieczny. pozdrawiam