USB i Pendrive

Niedawno kupiłem pendrive’a CANYON 512MB i przy podłączaniu go do portu USB2.0 zacina mi się myszka tj. jej ruchy są baardzo skaczące, a czasami porostu zastyga i nic! Pomaga jej np. sleep komputera.

Do usb (mam ich 4 porty) mam podłączoną drukarkę , mysz optyczno-radiową i czasami pen’a.

Wszystko na płycie Asrock K7S8XE - Win XP z SP2 …

Co może być przyczyną skakania myszy , no i jak temu zaradzić???

Z tego co wiem to nie sprawdzona porada

Czy masz najnowsze steroniki do myszki

Moze być tak że masz złe biurko zobacz jak podłożysz biała kartke czy będzie skakać

przenosiny 8)

Witam.

kilka tematow wczesniej pisalem o swoim problemie, rowniez mam plyte asrocka i win xp tez bardzo czesto zdaza mi sie takie przeskakiwanie myszki i czasami sie kompletnie zawiesza, dzieje sie tak jak mam podlaczony modem neostrady do usb, wydaje mi sie ze cos jest nie tak z tymi plytami ale to tylko moje domysle bo na innej plycie glownej wszystko jest ok

Kup nowe biurko i mysz na 100 % nie bedzie skakała :hahaha:

Ale myszka skacze lub całkowicie zacina się tylko przy podłączonym pen drive’ie, jak go wyciągnę to wszystko jest OK! sterowniki do myszki ??? zobaczę, ale to chyba nie to!

Po pierwsze sprawdź u jakiegoś kolegi myszke i pendriva najlepiej jak by miał ten system co ty.Jesli u kolegi problem nie bedzie występował poszukaj sterowników do usb w standardzie 2.0 obsługiwane prze twój typ płyty głownej.Może to też byc uszkodzony port usb spróbuj kupić przejścówke z usb na ps2 (koszt max 5 zł) i podłacz myche pod ten port i wtedy sprawdź.

Sprawdz bios czy nie ma tam regulacji wartości natężenia prądu na portach USB,lub innych regulacji USB.

To samo menadzer urządzeń i kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i właściwości i przejrzyj sekcje zasilanie i zarządzanie energią odchacz zezwalaj komputerowi na wyłączenie - wyłącz we wszystkich gałęziach USB,restart kompa i zobacz.

Przejrzyj czy wszystko pracuje dobrze,bez problemów w USB.

Płyty tego producenta mają problemy wogóle z kontrolerami,poszukaj na stronie producenta może są nowe sterowniki do płyty głównej może to pomoże.

Jak nic zostaje wgrać najnowszy bios.

Założyć karte USB PCI 2.0 za 70 zł i po problemie.

Dzięki poprubuję (nikt ze znajomych nie ma Asrocka) ale pozagladam tu i tam! Dzięki za podpowiedzi!