Usb kaputt

windows10

(slawas) #1

witam, laptop Asus r556lj, win 10 przestał widzieć podłączonych pod port USB urządzeń, a było ok co robić ?
Dzięki za pomoc
Sławek

(daras28-82) #2

Wszystkie zdechły jednocześnie?

(krystian3w) #3

Może do serwisu i niech zdiagnozują co się z nimi stało, pewnie da się je wymienić na sprawne jakby były uszkodzone mechanicznie a nie, że w Windows zablokowałeś je jakoś (można np. zablokować zapis na nośnikach podłączonych pod USB).

Pokaż jeszcze w sumie zrzut okna menadżera urządzeń i tam magistrale szeregowe:

Windows + Pause / Break :arrow_right: z listy menadżer urządzeń.

obraz

Podłącz pendrive i zobacz czy jest widzialny z poziomu bootowania.

(slawas) #5

Witam oto zrzut magistrali szeregowej, co Ty na to ?
Pozdrawiam Sławek

(krystian3w) #6

Się nie dodał :sun_behind_small_cloud:.

(slawas) #7

Witam, ani pendrive ani telefonu nie widzi mi laptop nie widzi jakby USB było kaput dołączam zrzut menedżera urządzeń, magistrali szeregowej. Pozdrawiam Sławek

(krystian3w) #8

Wciąż rzutu ekranu menadżera urządzeń nie widać, co do sprawdzenia w Biosie to ono ma wykluczyć problemy z Windows 10 (np. usunięty sterownik do USB).

Jak się da wrzuć na www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie i wklej tylko link do odpowiedzi.

(slawas) #9

witam, już wrzuciłem zrzut urządzeń, pozdrawiam Sławek

(freshmeat) #10

Gdzie go wrzuciłeś?

(krystian3w) #11

Jak na Fotosik, to raczej ukryte / prywatne (przejrzałem na tyle ile pozwala strona ostatnie ~900 zdjęć, wczoraj mi się nie chciało; to może utonęło w tych imprezach - z 3 jakieś wrzucili użytkownicy wczoraj i dzisiaj (700-800 zdjęć)).

Do odpowiedzi, to mu się jakoś nie udało dodać - zignorował komunikat:

• że plik za duży (Pulpit 4K :question:)
  • zły format (*.bmp z MS Paint :question:)

:question:

Nawet nie ma śladu w kodzie odpowiedzi chociażby “Wysyłam…”, że to forum zbugowało dodanie grafiki i został uszkodzony link i mimo wszystko się to wysłało.

(slawas) #12

(slawas) #13

Cześć, otóż doszedłem do tego że pendrive już widzi a telefon nadal gdzieś sobie jest tam

(krystian3w) #14

Może zainstaluj oprogramowanie do telefonu, by go w pełni widzieć na komputerze.

(slawas) #15

witam, telefon był kilkakrotnie resetowany i na pewno ma fabryczne oprogramowanie a połączenia z PC nie ma, pendrive już jest a telefonu nie widzi. Pozdrawiam Sławek

(krzysztoft1) #16

Jeśli masz hasło lub kod na telefonie , to go wpisz, telefon się wtedy odblokuje i będzie widoczny.
Czasami musisz potwierdzić na telefonie, że podłączasz go do komputera.

Pozdrawiam