Usb kaputt

witam, laptop Asus r556lj, win 10 przestał widzieć podłączonych pod port USB urządzeń, a było ok co robić ?
Dzięki za pomoc
Sławek

Wszystkie zdechły jednocześnie?

1 polubienie

Może do serwisu i niech zdiagnozują co się z nimi stało, pewnie da się je wymienić na sprawne jakby były uszkodzone mechanicznie a nie, że w Windows zablokowałeś je jakoś (można np. zablokować zapis na nośnikach podłączonych pod USB).

Pokaż jeszcze w sumie zrzut okna menadżera urządzeń i tam magistrale szeregowe:

Windows + Pause / Break :arrow_right: z listy menadżer urządzeń.

obraz

Podłącz pendrive i zobacz czy jest widzialny z poziomu bootowania.

Witam oto zrzut magistrali szeregowej, co Ty na to ?
Pozdrawiam Sławek

Się nie dodał :sun_behind_small_cloud:.

Witam, ani pendrive ani telefonu nie widzi mi laptop nie widzi jakby USB było kaput dołączam zrzut menedżera urządzeń, magistrali szeregowej. Pozdrawiam Sławek

Wciąż rzutu ekranu menadżera urządzeń nie widać, co do sprawdzenia w Biosie to ono ma wykluczyć problemy z Windows 10 (np. usunięty sterownik do USB).

Jak się da wrzuć na www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie i wklej tylko link do odpowiedzi.

witam, już wrzuciłem zrzut urządzeń, pozdrawiam Sławek

Gdzie go wrzuciłeś?

Jak na Fotosik, to raczej ukryte / prywatne (przejrzałem na tyle ile pozwala strona ostatnie ~900 zdjęć, wczoraj mi się nie chciało; to może utonęło w tych imprezach - z 3 jakieś wrzucili użytkownicy wczoraj i dzisiaj (700-800 zdjęć)).

Do odpowiedzi, to mu się jakoś nie udało dodać - zignorował komunikat:

  • że plik za duży (Pulpit 4K :question:)
  • zły format (*.bmp z MS Paint :question:)

:question:

Nawet nie ma śladu w kodzie odpowiedzi chociażby “Wysyłam…”, że to forum zbugowało dodanie grafiki i został uszkodzony link i mimo wszystko się to wysłało.

1 polubienie

Cześć, otóż doszedłem do tego że pendrive już widzi a telefon nadal gdzieś sobie jest tam

Może zainstaluj oprogramowanie do telefonu, by go w pełni widzieć na komputerze.

witam, telefon był kilkakrotnie resetowany i na pewno ma fabryczne oprogramowanie a połączenia z PC nie ma, pendrive już jest a telefonu nie widzi. Pozdrawiam Sławek

Jeśli masz hasło lub kod na telefonie , to go wpisz, telefon się wtedy odblokuje i będzie widoczny.
Czasami musisz potwierdzić na telefonie, że podłączasz go do komputera.

Pozdrawiam

1 polubienie